کد خبر: 547255

جیم بنکس، نماینده جمهوری‌خواه:

توافق برای احیای برجام، در دولت‌های جمهوری‌خواه آینده آمریکا فاقد اعتبار است

نماینده جمهوری‌خواه ایالت ایندیانا در مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر اعلام کرد که هرگونه توافق برای احیای برجام، در دولت‌های جمهوری‌خواه آینده ایالات متحده فاقد اعتبار خواهد بود.

جیم بنکس، نماینده جمهوری‌خواه ایالت ایندیانا در مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر اعلام کرد که هرگونه توافق برای احیای برجام، در دولت‌های جمهوری‌خواه آینده ایالات متحده فاقد اعتبار خواهد بود.

به گزارش ایلنا، وی در پیامی توئیتری نوشت: «زمانی که جمهوری‌خواهان بار دیگر کنترل مجلس نمایندگان را به دست بگیرند، تمام تلاش خود را برای لغو هرگونه توافق با ایران و احیای تمامی تحریم‌ها به کار خواهند گرفت».

پیش از این نیز، گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا طرحی ارائه را ارائه کرده‌اند که بر اساس آن، هر گونه توافق با ایران در خصوص برنامه هسته‌ای این کشور، باید به تأیید قانون‌گذاران آمریکایی برسد. 

این طرح به ابتکار عمل «ران جانسون» سناتور جمهوری‌خواه ایالت ویسکانسین و ۲۱ نفر سناتور جمهوری‌خواه دیگر ارائه شده است.

بر اساس این لایحه، سنا می تواند تصمیم «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک را وتو کند، چرا که توافق هسته‌ای با ایران را به عنوان یک «معاهده» در نظر می‌گیرد که باید به تأیید دو سوم اعضای مجلس سنا برسد.

جانسون با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در این‌باره گفته است: «هر معامله بالقوه با ایران خطراتی دارد که تمامی آمریکایی‌ها را تهدید می‌کند. برای امنیت آمریکا و صلح جهانی ضروری است که هر معامله‌ای که بایدن با ایران مذاکره کند، به عنوان معاهده‌ای در نظر گرفته شود که نیاز به تصویب سنا دارد».

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی