کد خبر: 547203

تمسخر جو بایدن در رسانه‌ سعودی

یک شبکه تلویزیونی عربستان سعودی به تمسخر رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت.

شبکه ام‌بی‌سی عربستان، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور آمریکا را به‌سخره گرفت. در این برنامه گاف‌های کلامی و حواس‌پرتی بایدن برجسته شده است.

به گزارش تسنیم، به گزارش عربی21، در بخشی از این برنامه کمدی نیز چرت‌زدن‌های گاه و بیگاه بایدن به‌باد تمسخر گرفته شده است.

«وحید الصالح» بازیگر طنز، نقش کامالا هریس را بازی کرد.

این ویدئوی طنز نشان می‌دهد که بایدن می‌خواهد در مورد بحران روسیه صحبت کند، اما اشتباه می‌کند و علی‌رغم تلاش‌های مکرر هریس برای هشدار دادن به او، ابتدا روسیه و سپس آفریقا را ذکر می‌کند.

در صحبت‌هایی که بازیگر نقش بایدن پشت تریبون بیان می‌کند، او حتی نمی‌داند که درباره چه موضوعی باید حرف بزند و معاونش بارها به او اعلام می‌کند که موضوع صحبت‌های امروز او درخصوص روسیه و چین است.

در پایان این فیلم، بازیگر ایفاکننده نقش جو بایدن در زمان سخنرانی خوابش می‌برد که معاون او  مجبور می‌شود به او کمک کند تا زمین نخورد و در پایان می‌گوید: «برای رئیس‌جمهورتان دست بزنید».

متخصصان رسانه‌های آمریکایی و توئیترها اعلام کردند که این طنز از کانالی است که متعلق به دولت سعودی است.

رسانه‌های  آمریکایی می‌گویند این تمسخر در سایه تنش میان روابط ریاض و واشنگتن به‌دلیل امتناع عربستان از افزایش نرخ تولید نفت برای پوشش کمبود ناشی از تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه صورت می‌گیرد.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال اخیراً به‌نقل از یک مقام وزارت امور خارجه عربستان سعودی نوشته بود که رئیس جمهور آمریکا می‌تواند در ماه رمضان به عربستان سفر کند اما نباید انتظار استقبال با تشریفات بالا را داشته باشد.

این روزنامه افزوده بود: اگر «بایدن» بخواهد سردی روابط با عربستان را ذوب کند، طبق اعتقاد مقامات سعودی، وی باید هرچه سریع‌تر به ریاض سفر کند.

این مقام وزارت امور خارجه عربستان در عین حال اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا می‌تواند در ماه رمضان به عربستان سفر کند اما نباید انتظار داشته باشد که مراسم تشریفات استقبال از وی همانند سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق که در تابستان 2017 میلادی انجام شد، باشد زیرا به‌دلیل روزه‌داری امکان برگزاری چنین تشریفاتی وجود ندارد.

واشنگتن اصرار دارد که عربستان بدون توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که روسیه نیز عضو آن است، تولید خود را افزایش ندهد.

پنجشنبه گذشته «بایدن» رئیس جمهور آمریکا با هدف آرام کردن قیمت نفت خام تصمیم گرفت که برای مدت 6 ماه روزانه یک‌میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک کشورش برداشت شود.

عربستان و امارات به درخواست‌های مکرر آمریکا برای پمپاژ نفت خام بیشتر به بازارهای جهانی به‌منظور کاهش قیمت‌های نفت خام که در نتیجه حمله روسیه به اوکراین افزایش یافته است، پاسخ نداده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی