کد خبر: 547110

کمال قلیچ‌دار اوغلو رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه:

اردوغان در ازای پول، پرونده خاشقچی را بست

به ادعای رهبر حزب «جمهوری‌خواه خلق» ترکیه، اردوغان در ازای دریافت پول پرونده «خاشقچی» را به ریاض تحویل داد.

تصمیم ترکیه برای بستن پرونده محاکمه غیابی عاملان قتل «جمال خاشقچی» و تحویل آن به عربستان سعودی، واکنش تند رهبر بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون و رقیب رجب طیب اردوغان را به دنبال داشت.

به گزارش فارس، منابع رسانه‌ای خبر دادند، کمال قلیچ‌دار اوغلو رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه که اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون این کشور است، از رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه به دلیل انتقال پرونده محاکمه عاملان قتل جمال خاشقچی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش وبگاه «ترکیش مینُت»، این سیاستمدار با سابقه و ۷۳ سابقه ترکیه‌ای در اظهارات خود به سخنان سال ۲۰۱۸ رجب طیب اردوغان درباره ناممکن بودن انتقال پرونده محاکمه عاملان قتل جمال خاشقچی اشاره کرد.

هجدهم فروردین ماه بود که به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره تحرکات دولت ترکیه برای بهبود روابط خود با عربستان سعودی، دادگاهی در استانبول حکم توقف محاکمه غیابی قاتلان خاشقچی و واگذاری پرونده به دادگاه‌های عربستان سعودی را صادر کرد.

جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی و ستون نویس روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، دوم اکتبر ۲۰۱۸ (دهم مهر ماه ۱۳۹۷) در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به طرزی وحشیانه به قتل رسید و هیچ وقت اثری از جنازه او نشد. طبق گزارش‌ها جسد او توسط تیم ترور اعزامی از عربستان سعودی مثله شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی