کد خبر: 547067

نظامیان اوکراینی در انگلیس آموزش می‌بینند

یک مقام ارشد نظامی انگلیس گفت که نظامیان اوکراینی به انگلیس اعزام خواهند شد تا درباره نحوه کار با زره‌پوش‌هایی که انگلیس قرار است به اوکراین بدهد، آموزش ببینند.

«جیمز هیپی» وزیر نیروهای مسلح انگلیس گفت که نظامیان اوکراینی به این کشور اعزام می‌شوند تا درباره نحوه کار با زره‌پوش‌هایی که انگلیس به کی‌یف می‌دهد آموزش یابند.

​به گزارش فارس، وی افزود که طی روزهای آتی، تعدادی از نظامیان اوکراینی به لندن می‌آیند تا درباره چگونگی کار کردن با خودروهای زرهی که انگلیس متعهد شده به اوکراین بدهد، آموزش ببینند.

هیپی که با رادیو ال‌بی‌سی مصاحبه می‌کرد، افزود: «120 خودروی زرهی آماده شده‌اند تا به اوکراین ارسال شوند و نظامیان اوکراینی که این خودروها را راه اندازی خواهند کرد در روزهای آتی به انگلیس خواهند آمد تا نحوه کار کردن و راهبری این خودروها را آموزش ببینند».

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس هفته پیش در سفری غیرمنتظره به کی‌یف سفر کرد و در آنجا متعهد به ارائه تسلیحات جدید به مقامات اوکراین شد.

جانسون در سفر خود به اوکراین، به همراه «ولودمیر زلنسکی» به گشت در خیابان‌های کی‌یف پرداخت و گفت که انگلیس کمک‌های نظامی و مالی بیشتری به اوکراین خواهد کرد.

جانسون همچنین گفت که انگلیس موشک‌های ضد کشتی در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

از زمان آغاز جنگ روسیه با اوکراین، انگلیس به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و تمام تلاش خود را برای شعله‌ور تر کردن این جنگ به کار بسته است.

رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که لندن نگران است که دیگر متحدان ناتو، اوکراین را مجبور کنند که هر چه سریعتر به حل و فصل درگیری با روسیه بپردازد این در حالی است که لندن قدرتمندانه با هرگونه ایده برای امضای توافق صلح با روسیه به هر بهایی را رد می‌کند و در مقابل اصرار دارد که کی‌یف باید اول از همه در قدرتمندترین موضع ممکن قرار بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی