کد خبر: 547063

جانسون:

عذرخواهی می‌کنم اما استعفا نمی‌دهم

نخست وزیر انگلیس روز سه‌شنبه گفت که به دلیل حضور در مهمانی در زمان اوج محدودیت‌های کرونایی عذرخواهی می‌کند اما به این دلیل،‌ کناره‌گیری نخواهد کرد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس به دلیل حضور در مهمانی در زمان اوج محدودیت‌های کرونایی عذرخواهی کرد اما گفت که از سمت خود کناره‌گیری نمی‌کند.

​به گزارش فارس، اخیرا انتشار تصاویر جانسون و تعدادی از مقام‌های ارشد دولتی در زمان اوج اعمال محدودیت‌های کرونایی در سال گذشته میلادی انتقادات شدید جامعه و سیاست‌مداران انگلیس را برانگیخت. پس از آن مشخص شد جانسون و نزدیکانش شب خاکسپاری شوهر ملکه انگلیس نیز دو مهمانی برگزار کرده بودند.

«سو گری» فعال مدنی انگلیسی در گزارش خود درباره نقض محدودیت‌های کرونایی توسط وضع‌کنندگان آن‌ها نوشت که  توجیه برخی اقدامات دولت دشوار است.

این در حالی است که پیش‌تر «کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس گفته بود، اگر گزارش سو گری نشان دهد جانسون از قوانین سرپیچی کرده باشد باید استعفا کند. جانسون نیز در جلسه پارلمان تصدیق کرده بود اگر ثابت شود که تخلف کرده است باید استعفا دهد.

جانسون در واکنش به انتشار گزارشی ۱۲ صفحه‌ای از تخلفات صورت گرفته  گفت: «می‌خواهم بگویم که عذرخواهی می‌کنم. عذرخواهی می‌کنم کارهایی که انجام دادیم درست نبودند و بابت نحوه مدیریت این مسئله نیز متأسفم.»

بوریس جانسون حدود ۲ سال قبل به کرونای شدید مبتلا شده بود و مدتی را در بیمارستان گذراند. شدت ابتلای وی به کرونا به حدی بود که در برهه‌ای، مقام‌های بیمارستانی، خود را برای اعلام مرگ جانسون آماده کرده بودند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی