کد خبر: 546992

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه:

بدون شک اهداف عملیات ما در اوکراین محقق خواهد شد

رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات ویژه در اوکراین را کمک به مردم منطقه «دونباس» و حفاظت از روسیه خواند و تاکید کرد اهداف این عملیات بدون شک محقق خواهد شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که اهداف عملیات نظامی ویژه این کشور در اوکراین محقق خواهد شد. وی در دیدار با کارکنان پایگاه فضایی «وستوچنی» در خاور دور روسیه، در خصوص تحقق اهداف عملیات در اوکراین که آن‌ها را «کاملاً روشن و عالی» خواند، گفت: اینطور خواهد بود. شکی نیست. 

به گزارش فارس  و به نقل از  اسپوتنیک، پوتین در ادامه اظهار داشت: هدف اصلی (عملیات) کمک به مردم دونباس [منطقه در شرق اوکراین] است که استقلال آن را به رسمیت شناختیم. ما مجبور شدیم این کار را انجام دهیم زیرا مقامات کی‌یف تحت فشار غرب از پیروی از توافقات مینسک با هدف حل صلح‌آمیز مشکلات مربوط به دونباس خودداری کردند.

وی همچنین گفت که بن‌بست مسلحانه با نیروهای ضد روسی پرورش یافته در اوکراین اجتناب‌ناپذیر و فقط مسئله زمان آن بود. رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد: شاخه‌های نئونازی در کی‌یف در حال گسترش بود و درگیری با مسکو به حتم اتفاق می‌افتاد، تنها مسئله زمان این درگیری بود.

ولادیمیر پوتین در اشاره به تحریم‌های شدید غرب علیه روسیه در پی تحولات اوکراین هم تاکید کرد: روسیه قرار نیست منزوی شود و نباید در دنیای مدرن ما را منزوی کنند.

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامه فضایی کشورش هم گفت علی‌رغم همه سختی‌ها و سنگ‌اندازی‌های خارجی، روسیه برنامه‌های فضایی خود را تماما محقق خواهد کرد». وی افزود: روسیه برای توسعه فضاپیما با فناوری پیشرفته با بلاروس متحد می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی