کد خبر: 544876

واکنش ترکیه به حضور الیگارش‌های روس در این کشور

وزیر خارجه ترکیه درباره حضور الیگارش‌های روس در ترکیه گفت: اصولاً ما به هر فعالیت قانونی در کشورمان اجازه می دهیم و به اقدامات و فعالیتهای غیرقانونی نیز اجازه نمی دهیم.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در نشست مجمع دوحه که در قطر در حال انجام است، در پاسخ به این سوال که آیا الیگارشی های مورد تحریم غرب، می توانند به ترکیه سفر کنند یا نه؟ گفت: اصولاً ما به هر فعالیت قانونی در کشورمان اجازه می دهیم و به اقدامات و فعالیتهای غیرقانونی نیز اجازه نمی دهیم. پاسخ به این سوال به همین اندازه ساده و صریح است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: اگر هر شهروند روس بخواهد به ترکیه سفر سیاحتی داشته باشد می تواند. روس ها در حال حاضر به عنوان توریست، بدون هیچ مسئله ای می توانند به ترکیه بیایند. اگر اقدامات الیگارش های روس با حقوق بین الملل تناقضی نداشته باشد، این را بررسی می کنیم اما در غیر اینصورت مسئله ای دیگر خواهد بود. 

وزیر خارجه ترکیه همچنین در خصوص این سوال که آیا سامانه های موشکی اس 400 به اوکراین منتقل می شود؟ نیز گفت: این موضوع قطعاً روی میز نیست. ما به هیچ وجهی این موضوع را مورد بررسی قرار ندادیم.

طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر پیشنهاد آمریکا به ترکیه برای انتقال سامانه موشکی اس 400 به اوکراین منتشر شد که در قبال آن، واشنگتن نیز آنکارا را مجدداً وارد پروژه تولید اف 35 کند و روابط وارد روند عادی سازی شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی