کد خبر: 544334

سفارت ایران در اوکراین موقتا به مولداوی منتقل شد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف اعلام کرد: با توجه به ادامه جنگ در اوکراین و عدم امکان تداوم فعالیت سفارت در کی‌یف، دولت ایران تصمیم گرفته تا زمان عادی شدن اوضاع، فعالیت سفارت را موقتا به شهر کیشینف پایتخت مولداوی منتقل کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف در اطلاعیه‌ای از انتقال فعالیت سفارت به صورت موقت به شهر کیشینف پایتخت جمهوری مولداوی خبر داد.

​به گزارش فارس، در این اطلاعیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین ضمن تبریک عید سعید نوروز و فرارسیدن سال نو و آرزوی سلامتی و بهروزی برای تمامی ایرانیان به ویژه هموطنان ایرانی مقیم اوکراین، به آگاهی می‌رساند با توجه به ادامه جنگ در اوکراین و عدم امکان تداوم فعالیت سفارت در شهر کی‌یف، دولت جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته است تا هنگام عادی شدن اوضاع، فعالیت سفارت را موقتا به شهر کیشینف پایتخت جمهوری مولداوی منتقل کند.

این اطلاعیه می‌افزاید: این امر با توجه به نزدیکی به خاک اوکراین، حضور جمعی از ایرانیان در مولداوی و همچنین آکردیته بودن سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری مولداوی، امکان خدمت رسانی به هم وطنان عزیز و تردد به داخل اوکراین را تسهیل می‌کند. 

در این اطلاعیه آمده است:علاوه بر کانال‌های موجود ارتباطی هموطنان با سفارت در فضای مجازی، شماره تلفننیز آماده پاسخگویی تمام وقت به پرسش ها و درخواست‌های هموطنان عزیز است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی