کد خبر: 531856

رسوایی جدید برای دولت انگلیس/ جشن می‌گساری در اوج کرونا

افشاگری‌ درباره اینکه دولت انگلیس در بحبوحه محدودیت‌های کرونایی اقدام به برگزاری جشن کرده فشارها بر نخست‌وزیر این کشور برای استعفا را افزایش داده است.

«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس پس از افشاگری‌ها درباره آنکه یکی از مقام‌های ارشد دولت او در بحبوحه اولین قرنطینه کووید-۱۹ با ارسال دعوت‌نامه‌ای از ده‌ها نفر از کارکنان دفتر نخست‌وزیری برای حضور در یک مراسم جشن دعوت به عمل آورده با رسوایی تازه‌ای روبرو شده و فشارها بر او برای استعفا شدت گرفته است.

​به گزارش فارس، «مارتین رینولدز» از دستیاران دفتر نخست‌وزیر انگلیس بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان مجموعه نخست‌وزیری را برای حضور در یک جشن می‌گساری در تاریخ ۲۰ مه ۲۰۲۰ باغ مجموعه «شمارهٔ ۱۰ خیابان داونینگ» (خانه و دفتر کار رسمی نخست‌وزیر انگلیس) دعوت کرده است. او در این ایمیل از دعوت‌شوندگان خواسته خودشان مشروبات الکلی خودشان را به میهمانی آورده و «بیشترین لذت را از هوای مطبوع و لذت‌بخش ببرند.»

طبق گزارش رسانه‌های انگلیس، در تاریخی که برای برگزاری این جشن اعلام شده، محدودیت‌های شدید و قرنطینه در انگلستان جاری بوده و حتی به مردن دستور داده شده بود از اجتماع بیش از ۲ نفر در اماکن سر باز نیز خودداری کنند.

این افشاگری در ادامه مجموعه‌‌ای از رسوایی‌ها بر سر برگزاری جشن‌های غیرقانونی در داخل ساختمان نخست‌وزیری و اطراف آن صورت می‌گیرد. این رسوایی‌ها به خشم عمومی از اقدامات دولت جانسون منجر شده و کاهش مقبولیت حزب محافظه‌کار در نظرسنجی‌ها را به همراه داشته و اقدامات او در کسوت نخست‌وزیر را زیر ذره‌بین منتقدان قرار داده است.

در ایمیلی که برای اولین بار وبگاه ITV آن را منتشر کرد رینولد خطاب به دعوت‌شوندگان نوشته است: «بعد از گذراندن دورانی پرمشغله، خوب است که بیشترین بهره را از این هوای مطبوع ببریم و امشب در باغ ساختمان شماره ۱۰، با حفظ فاصله اجتماعی مشروب بخوریم. لطفاً ساعت ۶ عصر به ما ملحق شوید و نوشیدنی‌تان را همراه خودتان بیاورید.»

این افشاگری‌ها باعث افزایش خشم عمومی از سیاست‌ها و اقدامات جانسون شده که انتشار اولین گزارش درباره برگزاری جشن کریسمس در ساختمان نخست‌وزیری دسامبر سال گذشته، جنجال‌های زیادی برانگیخته بود.

در همین حال، ۶۶ درصد از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی جدید که توسط مرکز افکارسنجی Savanta ComRes انجام داده گفته‌اند که جانسون باید بعد از این افشاگری از سمتش استعفا کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی