کد خبر: 531843

WHO:

بیش از نیمی از جمعیت اروپا تا ۲ ماه آینده به امیکرون مبتلا می‌شوند

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید در صورتی که روند فعلی عفونت به سویه اومیکرون کرونا ادامه داشته باشد بیش از نیمی از جمعیت اروپا تا دو ماه آینده درگیر این بیماری خواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه اعلام کرد در صورتی که نرخ فعلی ابتلا به سویه اومیکرون کرونا ادامه داشته باشد  بیش از نیمی از جمعیت اروپا ظرف دو ماه آینده به این بیماری مبتلا می‌شوند.

به گزارش فارس، «هانس کلاج»، مدیر امور منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی هشدار داد که سویه اومیکرون دارای یک موج جدید غرب به شرق است که در حال درنوردیدن سراسر اروپا است.

کلاج در جمع خبرنگاران گفت: «با این نرخ [ابتلا]، "موسسه سنجش و ارزیابی سلامت" پیش‌بینی می‌کند بیش از ۵۰ درصد جمعیت منطقه ظرف ۶ تا ۸ هفته آتی به اومیکرون مبتلا خواهند شد.»

منطقه اروپایی تحت نظر سازمان جهانی بهداشت ۵۳ کشور و منطقه که برخی از آنها در آسیای مرکزی واقع شده‌اند را در بر می‌گیرد. کیوج خاطرنشان کرد از میان این کشورها و مناطق، ۵۰ مورد مشاهده سویه اومیکرون را تأیید کرده‌اند.

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، ۲۶ کشور گزارش دادند که بیش از یک درصد از جمعیت کشورهایشان، در هر هفته به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند و اینکه این منطقه تنها در هفته اول، شاهد بیماری بیش از هفت میلیون نفر بوده است. 

مقام سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد «نرخ بی‌سابقه انتقال بیماری» در حال حاضر به معنای آن است که کشورها شاهد افزایش نرخ بستری در بیمارستان‌ها بر اثر کووید-۱۹ هستند. او با وجود این گفت که نرخ مرگ و میر بر اثر اومیکرون کماکان روندی ثابت دارد.

کلاج تأکید کرده موج جدید، «نظام‌های سلامت و نظام‌های ارائه خدمات را در بسیاری از کشورهایی که اومیکرون در آنها به سرعت شیوع پیدا کرده به چالش می‌کشد و این تهدید وجود دارد که ظرفیت‌های بیمارستانی بیش از پیش اشباع شوند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی