کد خبر: 531827

امیرعبداللهیان:

گفتگوهای منطقه‌ای در جهت ثبات و استقرار منطقه مهم است

وزیر امور خارجه کشورمان بر رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفتگوهای منطقه‌ای در جهت ثبات و استقرار منطقه استقبال و آن را مهم ارزیابی کرد.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به دوحه سفر کرده است، پس از دیدار با امیر قطر، دو دور دیدار و گفتگو با «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی» وزیر امور خارجه قطر برگزار کرد و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به تبادل نظر پرداخت.

به گزارش مهر، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو کشور بر پایه همکاری های دوجانبه و منطقه‌ای، بر ضرورت گسترش ابعاد همکاری‌ها به ویژه در حوزه تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در زمینه تبادل هیئت‌های عالی‌رتبه تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اولویت همسایگی از نگاه دولت سیزدهم، بر رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفتگوهای منطقه‌ای در جهت ثبات و استقرار منطقه استقبال و آن را مهم ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تشریح دیدگاه رهبری این کشور در زمینه تحکیم و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، علاقمندی قطر برای گسترش همکاری‌ها، خصوصا در حوزه فعالیت های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

همکاری‌ در حوزه مسائل منطقه ای و بین المللی، خصوصا تحولات افغانستان و یمن از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در گفتگوهای وزرای امور خارجه دو کشور بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی