کد خبر: 530803

چهارمین کاروان آمریکا در 24 ساعت گذشته در عراق هدف حمله قرار گرفت

پس از گزارش دیشب رسانه‌ها درباره حمله به سه کاروان آمریکا در عراق، منابع خبری گزارش دادند که یک کاروان دیگر آمریکا در مرکز عراق هدف حمله قرار گرفته است.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، بعدازظهر امروز (پنجشنبه)، خبر داد که یک کاروان لجستیکی ارتش آمریکا در استان بابل (مرکز عراق) هدف حمله قرار گرفته است.

به گزارش فارس، هنوز گزارش‌ دقیقی درباره تلفات جانی و خسارت‌های مادی احتمالی منتشر نشده و هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

این حمله در حالی انجام می‌شود که رسانه‌های عراقی، شامگاه چهارشنبه، از حمله به دو کاروان لجستیک ارتش آمریکا در مرکز و جنوب عراق خبر دادند.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، در مسیر کاروان یادشده در استان بابل عراق بمب منفجر شده است.

بامداد امروز نیز منابع خبری گزارش دادند که یک کاروان آمریکا در استان بصره (جنوب عراق) هدف حمله قرار گرفته است.

طبق گزارش رسانه‌های عراقی، حملات علیه کاروان‌های لجستیکی آمریکا پس از آغاز سال جدید میلادی تشدید شده است و پایگاه‌های این کشور در سوریه و عراق روزانه هدف حملات پهپادی و راکتی قرار می‌گیرد.

پس از مصوبه پارلمان عراق درباره خارج کردن نظامیان بیگانه از خاک این کشور و تعلل بغداد در این امر، کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند.

کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی مستقر در عراق طی ماه‌های اخیر بارها هدف انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای قرار گرفته است؛ از‌ این‌رو ارتش آمریکا کار انتقال تجهیزات را به شرکت‌های خصوصی عراقی سپرده است.

گروه‌های عراقی تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

 پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸ در پی اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب‌ رئیس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را تصویب کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی