کد خبر: 530122

علی باقری وارد وین شد / راستی آزمایی رفع تحریم های آمریکا در دستور کار

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش برای ادامه دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها وارد وین شد.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش برای ادامه دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها وارد وین شد.

به گزارش ایرنا، گفت‌وگوهای دیپلماتیک و کارشناسی میان ایران و گروه ۱+۴ تا ساعاتی دیگر در هتل کوبورگ وین ازسرگرفته خواهد شد.

نحوه راستی آزمایی رفع تحریم های ایالات متحده و تبیین شاخص‌ها و ملاک‌هایی که طبق آن احتمال خروج مجدد ایالات متحده از برجام به حداقل رسیده و نتواند تحریم‌های جدیدی را برخلاف توافق صورت گرفته اعمال کند از اصلی‌ترین دستور کار مذاکرات در روزهای پیش‌رو خواهد بود.

مذاکره کننده ارشد ایران هفته گذشته پیش از عزیمت به تهران گفت که در نتیجه گفت‌وگوی روزهای اخیر در وین پیشرفت‌های خوبی در حوزه رفع تحریم‌ها صورت گرفته است.

وی بیان داشت: در این چند روزی که دور هشتم گفت‌وگوها صورت گرفت تمرکز اصلی مذاکرات بر روی موضوع لغو تحریم‌ها بود. باقری افزود: در چند عرصه گفت‌وگوها و تعاملات بین طرف ایرانی و طرف‌های مقابل ادامه داشت، از جمله چند جلسه در موضوع راستی آزمایی برگزار شد؛ هم هماهنگ کننده کمیسیون مشترک و هم با طرف اروپایی، همینطور در موضوع راستی آزمایی هم جلساتی بین طرف ایرانی با هماهنگ کننده کمیسیون مشترک، جلسه جداگانه‌ای با سه کشور اروپایی برگزار شد.

مذاکره کننده ارشد ایران ادامه داد: در عرصه لغو تحریم‌ها هم به اصطلاح مکاتباتی بین دو طرف انجام گرفت و پیشرفت‌های به نسبت خوبی در این چند روز آغازین دور هشتم صورت گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد که پس از تنفس چند روزه به دلیل تعطیلات پایان سال میلادی کار جدی تری در موضوع لغو تحریم ها توسط طرف‌های مختلف پیگیری شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی