کد خبر: 530001

عبور یک شهروند کره جنوبی به درون مرزهای کره شمالی

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد یک فرد غیرنظامی از مرزهای بشدت تحت کنترل بین دو کره عبور کرده و وارد کره شمالی شده است.

روز یکشنبه یک فرد غیر نظامی با عبور از مرزهای بشدت تحت کنترل میان دو کره، از کره جنوبی وارد کره شمالی شده است.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز نوشت، ریاست ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد عملیات جست‌وجو برای یافتن این فرد از حوالی ۹ شب شنبه در بخش شرقی منطقه خلع سلاح‌شده کره آغاز شده است.

این ستاد توضیح داد، نمی‌تواند زنده بودن این فرد را تأیید کند ولی با ارسال پیامی به کره شمالی درخواست کرده درصورت یافتن این فرد از وی محافظت کنند.

در پی شیوع ویروس کرونا، کره شمالی تدابیر شدیدی را در مرزهای خود اجرا کرده تا از ورود افراد ناقل این بیماری جلوگیری کند.

از زمان شروع جنگ کره و جدا شدن دو کشور، اعضای برخی خانواده‌ها چند دهه است که در دو سوی مرز گیر افتاده‌اند. گرچه پس از پایان درگیری‌ها میان سئول و پیونگ‌یانگ بسیاری از این افراد توانستند اعضای خانواده خود را پیدا کنند اما همچنان برخی از سرنوشت بستگان خود خبری ندارند.

در همین ارتباط خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی روز چهارشنبه گزارش کرده که «چونگ ایویونگ» وزیر امور خارجه کره جنوبی تصریح کرده که سئول «به طور مؤثر» با واشنگتن در خصوص پیش‌نویس اعلام پایان جنگ کره به توافق رسیده است.

طبق این گزارش، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که ایالات متحده «هیچ نیت خصمانه‌ای» در قبال کره شمالی ندارد و آماده ملاقات «بدون پیش‌شرط» است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی