کد خبر: 529354

بر اساس نتایج نظرسنجی تازه موسسه گالوپ:

کامالا هریس در آمریکا از بایدن محبوب‌تر است

نتایج یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که میزان محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا از معاونش و بسیاری از اعضای کابینه‌اش کمتر شده است.

طبق نتایج نظرسنجی تازه موسسه گالوپ، میزان محبوبیت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از کامالا هریس، معاون وی و دکتر آنتونی فائوچی، از چهره‌های برجسته مقابله با همه‌گیری کرونا در این کشور، کمتر شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، جان رابرتس، قاضی ارشد دیوان عالی آمریکا با محبوبیت ۶۰ درصد، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی این کشور با ۵۳ درصد و فائوچی با ۵۲ درصد، تنها مقامات فدرالی بودند که از اکثر شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بازخورد مثبتی دریافت کردند.

محبوبیت بایدن در این نظرسنجی تنها ۴۳ درصد بود و ۵۱ درصد نیز اعلام کردند که از عملکرد وی رضایت ندارند. این رئیس جمهوری آمریکا، چندین هفته است که شاهد کاهش میزان محبوبیت ملی خود است و این در حالیست که آمریکا درگیر بحران‌های متعددی است؛ بحران‌هایی مانند بالاترین میزان تورم در چند دهه اخیر و همه‌گیری کرونا.

هریس که در انتخابات درون حزبی برای تعیین نماینده حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰، رقیب بایدن بود، با کسب محبوبیت ۴۴ درصدی، عملکرد بهتری نسبت به بایدن داشت؛ با این حال، محبوبیتش نسبت به ماه سپتامبر، پنج درصد کاهش یافته است.

همچنین میزان عدم محبوبیت او نیز از بایدن بیشتر است و ۵۴ درصد از شرکت‌کنندگان عملکرد او را منفی ارزیابی کرده‌اند. او در مسائلی که مدیریت آن‌ها را بر عهده داشته مورد انتقاد کارشناسان و فعالان نیز قرار گرفته است؛ مسائلی مانند افزایش مهاجرت غیرقانونی از مرزهای جنوبی آمریکا از زمان روی کار آمدن بایدن.

نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا هم با محبوبیت ۴۰ درصدی و میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس سنا هم با کسب ۳۴ درصد رای، کمترین میزان رضایت مردمی را دریافت کردند. این دو همچنین تنها رهبران کنگره بودند که میزان محبوبیتشان، از بایدن کمتر بود.

طبق روال معمول نظرسنجی‌های آمریکا، میزان محبوبیت افراد در میان طرفداران احزاب مختلف، تفاوت‌های فاحشی داشت. به عنوان مثال، میزان محبوبیت فائوچی در میان طرفداران حزب جمهوری‌خواه ۱۹ درصد بود، اما ۸۵ درصد از طرفداران حزب دموکرات، عملکرد وی در مقابله با همه‌گیری را رضایت‌بخش ارزیابی کردند.

نظرسنجی گالوپ، از یکم تا شانزدهم دسامبر و با نظرسنجی از ۸۰۰ فرد بزرگسال صورت پذیرفت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی