کد خبر: 528826

فقر روز افزون شهروندان ترکیه در بحبوحه تورم سرسام آور

یک رسانه ترکیه‌ای نوشت، مردم ترکیه از فقر رنج می‌برند و در بحبوحه تورم سرسام آور تلاش می‌کنند زندگی خود را تامین کنند.

یک رسانه ترکیه‌ای با اشاره به فقر روز افزون شهروندان ترکیه و جمع آوری میوه‌ها و سبزیجات دور ریخته شده از سوی مردم این کشور اشاره کرد و نوشت، مردم ترکیه از فقر رنج می‌برند و در بحبوحه تورم سرسام آور تلاش می‌کنند زندگی خود را تامین کنند.

​به گزارش فارس، وبگاه «دووار» نوشت، مردم ترکیه که از فقر رنج می‌برند در بحبوحه تورم سرسام آور، تلاش می‌کنند زندگی خود را تامین کنند و برخی به جمع آوری سبزیجات و میوه‌های دور ریخته شده توسط فروشندگان در بازارها مبادرت می‌کنند.

این وبگاه به تقاضای یک شهروند ترکیه‌ای برای کسب اجازه از یک فروشگاه دار برای جمع آوری گوجه‌فرنگی‌های دور انداخته شده اشاره کرد. این شهروند ترکیه‌ای که مایل به افشای نامش نبود، گفت: «هیچکس پول ندارد. خدا به کسانی که در شرایط بدتر هستند، کمک کند. من ۱۰۰ لیر داشتم، اما نمی‌توانستم همه چیز مورد نیازم را بخرم. اگر میوه بخریم، نمی‌توانیم سبزیجات بخریم. اگر سبزی بخریم، نمی‌توانیم میوه بخریم. با سه، چهار بچه چه کنیم. »

این وبگاه به تلاش شهروند دیگر ترکیه در تلاش برای یافتن میوه‌ها و سبزیجات خوراکی در میان محصولات دور ریخته شده توسط فروشندگان بود پرداخت و این بانوی ترکیه‌ای نیز در این زمینه گفت، من پول ندارم، نمی‌توانم میوه و سبزی بخرم. آنها را از زمین جمع می‌کنم. دیگر چه کار کنم؟

این وبگاه ترکیه‌ای روز  شنبه نیز  در مطلبی به ناکارآمدی دولت ترکیه و حزب حاکم این کشور اشاره کرد و نوشت، دو روز گذشته رئیس جمهور ترکیه و حامیانش از افزایش ارزش لیر ترکیه برابر دلار خوشحال شدند، با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که این خوشحالی نابجاست. نه تنها بحران ارزی ایجاد شده، بلکه طی دو دهه گذشته حزب حاکم عدالت و توسعه، مردم ترکیه را فقیرتر کرده است.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در سخنان خود مدعی شد که دولت وی  این کشور را به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان تبدیل می‌کند. سخنان رئیس جمهور ترکیه در حالی مطرح می شود که این کشور در بحران اقتصادی با تورم شدید و افت ارزش لیر ترکیه برابر دلار در سال جاری مواجه بود.

اردوغان در سخنان خود گفت: «ما بیش از هر زمان دیگری به هدف خود برای تبدیل ترکیه به یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان نزدیک هستیم. تنها چیزی که می‌خواهیم این است که اطمینان حاصل کنیم کشورمان از طریق سرمایه گذاری، اشتغال، تولید، صادرات و مازاد حساب جاری به رشد خود ادامه می‌دهد و از این طریق به اهداف خود در اسرع وقت دست یابیم.»

اردوغان روز شنبه سیاست‌های مالی خود را تکرار کرد و گفت که این سیاست برابر کسانی که منتظر سقوط اقتصاد ترکیه هستند، موفق بوده است. اردوغان گفت: «من یک اقتصاددان هستم، این شغل من است.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی