کد خبر: 528782

کابینه رژیم صهیونیستی با توسعه شهرک‌سازی در جولان سوریه موافقت کرد

کابینه رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی خود در جولان اشغالی سوریه، به اتفاق آراء با توسعه شهرک‌سازی در این منطقه اشغالی موافقت کرد.

کابینه رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه در جلسه هفتگی خود که در شهرک صهیونیستی «ماوو حما» در جولان اشغالی برگزار شد، با افزایش دو برابری شهرک‌سازی در جولان اشغالی موافقت کرد.

به گزارش فارس، «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز پیش از برگزاری جلسه کابینه گفت که کابینه وی برای افزایش شهرک‌سازی در جولان تلاش خواهد کرد.

طبق گزارش شبکه المنار، بنت گفت: «این یک کابینه صهیونیستی است و تحقق صهیونیسم در عمل است نه با حرف و سخن؛ تا دقایقی دیگر جلسه ویژه کابینه برای تصویب طرح میلیاردی توسعه شهرک‌سازی برگزار خواهد شد، طرحی که از سال ۱۹۶۷ بی‌سابقه بوده و هدف آن توسعه حقیقی جولان است».

پیشتر روزنامه «اسرائیل هیوم» نوشته بود که مبلغ ۵۷۶ میلیون شِکل (واحد پول اسرائیل) برای برنامه‌ریزی و اسکان صهیونیست‌ها تخصیص داده خواهد شد و قرار است با ساخت ۳۳۰۰ واحد صهیونیست‌نشین در «کتسرین» بزرگ‌ترین شهرک صهیونیستی در جولان اشغالی و ساخت چهار هزار واحد جدید در «شورای منطقه‌ای شهرک‌نشینی در جولان» موافقت شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی