کد خبر: 527788

اگنه بیلوتایت، وزیر کشور لیتوانی:

بلاروس به دنبال سوق دادن مجدد پناهجویان به سمت اتحادیه اروپا است!

​وزارت کشور لیتوانی مدعی شد که مقامات بلاروس دستور خروج مهاجران از کمپی نزدیک مرز لهستان را صادر کرده‌اند که به معنای تلاش های مجدد مینسک برای سوق دادن مهاجران به سمت اروپا است.!

وزارت کشور لیتوانی امروز دوشنبه مدعی شد که مقامات بلاروس دستور خروج مهاجران از کمپی نزدیک مرز لهستان را صادر کرده‌اند که به معنای تلاش‌های مجدد مینسک برای سوق دادن مهاجران به سمت مرزهای اتحادیه اروپا است.

به گزارش مهر، به نقل از رویترز، در اوج بحران ماه گذشته، هزاران مهاجر در مرزهای شرقی اتحادیه اروپا گرفتار شدند. همزمان اتحادیه اروپا مدعی شد که مینسک با توزیع ویزای بلاروس در خاورمیانه، پرواز مهاجران به داخل بلاروس را تسهیل کرده و سپس آنها را بر اساس نقشه‌ای از پیش طراحی شده، به سمت مرزهای اروپا سوق داده است.

این در حالیست که الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهور بلاروس تقصیر را به گردن بروکسل انداخت و گفت که این اتحادیه اروپا بود که به صورت عامدانه، یک بحران انسانی را به وجود آورد.

تعداد مهاجرانی که قصد عبور از بلاروس را دارند در هفته‌های اخیر کاهش یافته است، اما لیتوانی اکنون مدعی شده که به زودی با موج جدیدی از مهاجران روبرو خواهد شد.

«اگنه بیلوتایت»، وزیر کشور لیتوانی، امروز طی سخنانی گفت: ما اطلاعاتی در مورد دستور الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس دریافت کرده‌ایم که نشان می‌دهد بلاروس به دنبال پاکسازی کمپ مهاجران غیرقانونی در گذرگاه مرزی بروزگی است؛ بنابراین به زودی تلاش‌هایی برای سوق دادن این مهاجران به لیتوانی، لهستان و لتونی انجام خواهد شد.

وی همچنین در این خصوص به خبرنگاران گفت که حدود 3 تا 4 هزار مهاجر ممکن است در حال حاضر در بلاروس به سر ببرند.

کسوتیس لانسینسکاس، معاون وزیر کشور لیتوانی نیز مدعی شده که این وزارتخانه با «تجزیه و تحلیل اطلاعات در فضای عمومی» از این دستور مطلع شده و از توضیح بیشتر در خصوص نحوه دقیق به دست آوردن این اطلاعات خودداری کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی