کد خبر: 527757

تاکید رئیس پارلمان ارمنستان بر افزایش ثبات در منطقه در دیدار با هیات ایرانی

رئیس پارلمان ارمنستان در دیدار یا یک هیات پارلمانی ایران بر ضرورت توسعه روابط پایدار با تهران و تشدید ثبات در منطقه تاکید کرد.

رئیس پارلمان ارمنستان روز دوشنبه در دیدار یا یک هیات ایرانی  بر ضرورت توسعه روابط پایدار با ایران و تشدید ثبات در منطقه تاکید کرد.

​به گزارش فارس، «آلن سیمونیان» رئیس پارلمان ارمنستان به دنبال ملاقات با «سید مهدی فرشادان» رئیس هیات گروه دوستی مجلس ایران در توییتی نوشت: «ما با هیات ایرانی در زمینه لزوم صلح و ثبات پایدار در منطقه گفت‌وگو کردیم.»

رئیس پارلمان ارمنستان چندی قبل در توییتی به زبان فارسی، جمهوری آذربایجان را به نقض توافقات موجود و آتش بس متهم کرده بود.

 رئیس جمهور ارمنستان نیز به تازگی در پیامی تولد «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران را تبریک گفت و افزود، گسترش روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف به نفع مردم دو کشور قابل تقدیر است.

«آرمن سرکیسیان» رئیس جمهور ارمنستان در پیام خود  خاطر نشان کرد: «یقین دارم با توجه به تجربه و مدیریت ماهرانه شما جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و همسایه ما پیشرفت چشمگیری در تضمین پیشرفت و شکوفایی اقتصادی خواهد داشت.»

در ادامه این پیام آمده است: «خوشحالم اشاره کنم که ارمنستان و ایران به طور مداوم توسعه روابط را دنبال می کنند. کشورهای ما با دوستی نزدیک که مبتنی بر ارزش‌های مشترک تاریخی و تمدنی است، پیوند خورده اند. گسترش روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف به نفع مردم دو کشور قابل تقدیر است.»

وی خاطرنشان کرد که روابط همسایگی ارمنستان و ایران همچنان با صمیمیت خاص، اعتماد متقابل و احترام خاص دو ملت متمایز است.

رئیس جمهور ارمنستان افزود: «ارمنستان به همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه با ایران اهمیت می‌دهد که شرط اصلی شکوفایی کشورهای ما و تضمین امنیت و ثبات در منطقه است».

سرکیسیان در پایان افزود: «امیدوارم در آینده نزدیک فرصت دیدار و گفت وگو در خصوص موضوعات مختلف مرتبط با همکاری های منطقه ای، بین‌المللی و دوجانبه را داشته باشیم که بی‌شک به پویایی مثبت توسعه روابط کمک خواهد کرد.»

اخیرا نیز نخست وزیر ارمنستان در نشست هیات دولت این کشور  از تعمیق روابط با کشورهای همسایه از جمله ایران، گرجستان و روسیه سخن گفت.

«نیکل پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان گفت که تعمیق یا عادی سازی روابط با کشورهای همسایه یکی از مسیرهای مهم سیاست خارجی دولت خواهد بود. وی گفت: «پس از انتصاب مجدد من به عنوان نخست وزیر، موفق به دیدار از جمهوری اسلامی ایران شدم و امروز هم عازم گرجستان هستم. موضوع توسعه ارتباطات منطقه‌ای نقش مهمی را در دستور کار مذاکرات ما با ایران و گرجستان ایفا می‌کند و در این زمینه من به پروژه شمال-جنوب اهمیت می‌دهم که مرز ما را با ایران به مرز گرجستان متصل می‌کند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی