کد خبر: 527490

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا:

نه ایران و نه آمریکا تمایلی به گسترش تنش ها ندارند / طرفین حداکثر انعطاف را نشان دهند

سفیر روسیه در آمریکا با تاکید بر این که توافق هسته‌ای توافقی بهینه در زمینه تعهدات و منافع طرفین و کارآمد بوده است، گفت دیپلماسی تنها راه حل مسئله هسته‌ای ایران است.

به گزارش مجله نیوزویک، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا در بخشی از یک گفت‌وگوی اختصاصی با این مجله در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به تنش های اخیر در روابط آمریکا و ایران بر سر احیای توافق هسته ای، روسیه چه موضعی در قبال فشار یا اقدام نظامی احتمالی آمریکا علیه ایران در صورت شکست دیپلماسی خواهد داشت و تا چه سطحی از ایران حمایت خواهد کرد، گفت: ما با این تصور پیش می رویم که دیپلماسی تنها راه حل و فصل مسئله هسته ای ایران است. برجام[توافق هسته ای] از زمان انعقاد آن، کارآمدی اش را با تضمین شفافیت برنامه هسته ای ایران ثابت کرده است.

به گزارش ایسنا، آنتونوف ادامه داد: از تمامی جنبه ها، توافق هسته ای ترکیب بهینه ای از تعهدات و منافع تمامی اعضای آن و کل جامعه بین المللی است.

سفیر روسیه در واشنگتن ادامه داد: ما بر این عقیده‌ایم که نه ایران و نه آمریکا تمایلی به گسترش تنش ها ندارند. بنابراین، ما از تمامی طرفین می خواهیم حداکثر انعطاف را نشان داده و به پیدا کردن راهکارهای مورد قبول هر دو طرف برای احیای هر چه سریع تر برجام کمک کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی