کد خبر: 527051

عون از تغییر موعد برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان خبر داد

رئیس‌جمهوری لبنان از تغییر موعد برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور خبر داد.

اعتمادآنلاین| «میشل عون» رئیس جمهور لبنان امروز سه شنبه اعلام کرد که انتخابات پارلمانی این کشور که قرار بود در 27 مارس 2022 اجرا شود، در ماه مه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، عون در دیدار با عضای شورای انجمن سردبیران و روزنامه‌نگاران لبنان گفت: تاریخ برگزاری انتخابات را به ماه مه (اردیبهشت ماه) 2022 تغییر دادم و درباره آن توافق خواهد شد.

وی تأکید کرد که انتخابات برگزار خواهد شد؛ اما تاریخ برگزاری آن از 27 مارس(اسفندماه) به هشت تا 15 مه (اردیبهشت) تغییر کرده است.

«بسام مولوی» وزیر کشور لبنان اخیرا در گفت‌وگو با خبرگزاری «الشرق الاوسط» گفت که مهمترین اولویتش در مرحله بعدی برگزاری انتخابات پارلمانی است و انتظار می‌رود انتخابات سال آینده در زمان مقرر برگزار شود.

وزیر کشور لبنان در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاف بر سر تعیین تاریخ انتخابات افزود: در قانون مقرر شده است که انتخابات بین 21 مارس و21 ماه مه آینده برگزار شود. پارلمان در اصلاحات قانون پیشنهاد کرده است که انتخابات در 27 مارس برگزار می‌شود، این در حالی است که تاریخ دقیق انتخابات بر اساس تصمیم وزیر کشور و با امضای نخست وزیر و رئیس جمهور تعیین می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی