کد خبر: 527000

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

گردباد وحشتناک در کنتاکی آمریکا/ فرماندار کنتاکی: نمی‌دانم چند نفر از مردم زنده مانده‌اند

در سراسر ایالت کنتاکی حدود 26 هزار خانه و کسب‌وکار بدون برق هستند، از جمله تقریباً همه خانه‌ها در می‌فیلد. مایکل داست، رئیس مدیریت اضطراری کنتاکی، به خبرنگاران گفت بیش از 10 هزار خانه و کسب‌وکار فاقد آب هستند.

اعتمادآنلاین| منیژه موذن- اندی بشیر، فرماندار کنتاکی، روز دوشنبه در حالی که بابت کشته شدن حداقل 74 نفر بر اثر گردبادهای مرگبار جمعه که چندین ایالت میانه غربی و جنوبی را درنوردید گریه می‌کرد، هشدار داد که پیش‌بینی می‌شود تعداد قربانیان افزایش یابد.

بشیر در یک کنفرانس مطبوعاتی احساسی در فرانکفورت، پایتخت ایالت، گفت سن کشته‌شدگان از چند ماه تا 86 سال متغیر بود و 6 نفر از آنها کمتر از 18 سال داشتند. او گفت که وضعیت 109 تن از ساکنان کنتاکی هنوز نامعلوم است و ممکن است تعداد نهایی مرگ‌ومیرهای تاییدشده، هفته‌ها مشخص نباشد: «می‌دانم، مانند مردم کنتاکی غربی امروز آن‌قدرها هم خوب نیستم. من نمی‌دانم چند نفر از مردم زنده مانده‌اند.»

امدادگران به غربال کردن ویرانه‌های شهرهای چندین ایالت در روز دوشنبه ادامه دادند و بسیاری از بازماندگان غمگین داستان‌های دلخراش فرار خود را به اشتراک گذاشتند. کنتاکی از بین هشت ایالت بدترین ضربه را خورده است که در آن ده‌ها گردباد در توفان‌های عظیم شبانه کل شهر را با خاک یکسان کرد.

به گفته poweroutage.us، در سراسر ایالت حدود 26 هزار خانه و کسب‌وکار بدون برق هستند، از جمله تقریباً همه خانه‌ها در می‌فیلد. مایکل داست، رئیس مدیریت اضطراری کنتاکی، به خبرنگاران گفت بیش از 10هزار خانه و کسب‌وکار فاقد آب هستند.

گردباد کنتاکی

از سوی دیگر جو بایدن از یک فاجعه بزرگ فدرال در کنتاکی خبر داد، جایی که پس از یک گردباد غیرفصلی و رکوردشکن با بادهای چرخشی تا 200 مایل در ساعت که ساختمان‌ها را با خاک یکسان کرد، هشت نفر از 110 کارگر شیفتی کارخانه شمع‌سازی نیز کشته شدند.

رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد چهارشنبه از کنتاکی دیدن کند. بایدن گفت که آژانس‌های فدرال «مانند شیطان» برای دریافت کمک و منابع مورد نیاز ایالت‌های آسیب‌دیده تلاش می‌کنند. او همچنین گفت: «ما کل تیم فدرال را داریم، نه فقط افرادی که وارد می‌شوند و مطمئن می‌شوند که مردم هنوز در اطراف هستند [یا] زیر آوار نفس می‌کشند.»

بایدن ادامه داد: «رساندن آب و غذا به افراد نیازمند امری فوری و ضروری است.» اما او اضافه کرد که نگران سلامت روان بازماندگان است: «چه‌کار می‌کنی؟ کجا می‌روی؟ این‌طور نیست که اگر سالی 16 هزار دلار درآمد داشته باشید، سوار هواپیما شوید و به سراغ بستگان خود در واشینگتن بروید. این چیزی است که مرا بیشتر نگران می‌کند، عدم اطمینان. می‌توانید آن را در چهره مردم ببینید.»

در حالی که امدادگران به جست‌وجوی ویرانه‌ها در می‌فیلد و سراسر ایالت ادامه می‌دهند، هزاران نفر بدون برق و آب یا بی‌خانمان هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی