کد خبر: 526825

کشف سه تونل مخفی داعش در غرب عراق

نیروهای امنیتی عراق توانستند سه تونل مخفی تروریست‌های داعش را در غرب استان الانبار کشف و منهدم کنند.

اعتمادآنلاین| یک منبع امنیتی در استان الانبار امروز (دوشنبه) از کشف و انهدام سه تونل مخفی تروریست‌های داعش در یک عملیات جست‌و‌جو در غرب این استان خبر داد.

به گزارش فارس، او به وبگاه المعلومه گفت که نیروهای امنیتی در یک عملیات پیشدستانه در منطقه «القائم» و «الرطبه» این سه تونل را که محل نگهداری مواد غذایی، سلاح و اقلام لجستیکی داعش بود را کشف کردند.

به گفته وی نیروهای امنیتی بر میزان اقدامات پاکسازی خود در مناطق بیابانی افزوده و نیروی هوایی نیز تعداد عملیات‌های شناسایی خود را برای کشف مخفیگاههای داعش بیشتر کرده است.

روز جمعه گذشته درهمین منطقه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی عراق توانستند مسئول تأمین لجستیکی داعش را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت کنند.

این منطقه به دلیل بیابان‌های وسیع و واقع شدن در مجاورت با مرز سوریه از مراکز اصلی تجمع و فعالیت تروریست‌های داعش است. بخش زیادی از تروریست‌ها پس از آزادسازی موصل در ژوئن 2017 به مناطق بیابانی الانبار نقل مکان کردند.

عملیات‌های تروریستی داعش در هفته‌های گذشته به خصوص در مناطق شمالی عراق افزایش یافته و تروریست‌ها بارها به مواضع نیروهای پیشمرگه و غیر نظامیان در روستاها و مناطق صعب‌العبور حمله کرده‌اند. انفجار یک موتورسیکلت در روز سه‌شنبه در شهر بصره نیز حداقل چهار کشته بر جای گذاشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی