کد خبر: 526333

معاون پارلمانی رئیس جمهور در دیدار با سفیر سوریه در تهران:

همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه از اولویت های دولت جدید است

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: مسئولان ایرانی عزم و اراده جدی برای همکاری دارند، به ویژه در دولت آقای رئیسی که همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه در اولویت است.

اعتمادآنلاین| سید محمد حسینی در حاشیه دیدار با شفق دیوب سفیر سوریه در تهران گفت: ملاقات بسیار خوبی بود سفیر سوریه در تهران تحلیل جامعی از همکاری‌های دو کشور را در رابطه با دیدارها و توافقاتی که داشته اند ارایه کرد. همچنین درباره تصمیماتی که در دوره بازسازی سوریه گرفته شده است که چگونه می توانند همکاری داشته باشند؛ چرا که ایران و سوریه دو متحد و شریک راهبردی هستند و ایران این ظرفیت را دارد که نقش مهمی در بازسازی سوریه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ما خواهان امنیت و صلح در منطقه هستیم. تعدی و تعرض رژیم صهیونیستی به خاک سوریه را محکوم می کنیم که جامعه جهانی باید به آن واکنش نشان دهد. این که هنوز آمریکایی‌ها در سوریه هستند و نفت، گاز و گندم این کشور را به سرقت می برند باید محکوم شود.


حسینی ادامه داد: آمریکایی ها همانطور که از افغانستان عقب نشینی کردن در انتظار هستیم که هر چه زودتر خاک عراق و سوریه را هم ترک کنند. ما در بازسازی سوریه آمادگی کامل داریم که همکاری کنیم.


معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: اخیراً نمایشگاهی که در سوریه برگزار شد که محصولات متعدد ایرانی در آن به نمایش گذاشته شد که این محصولات می‌تواند نیازهای مردم سوریه را تامین کند. همچنین در رابطه با همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور صحبت شد که در این زمینه توافقاتی با سفر وزیر آموزش سوریه به ایران انجام شده است. از سفیر تقاضا داریم که برای اجرایی شدن این توافقات همکاری لازم انجام شود.


وی تاکید کرد: مسئولان ایرانی عزم و اراده جدی برای همکاری دارند، به ویژه در دولت رئیسی که همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه در اولویت است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی