کد خبر: 467489

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه:

دقایقی پیش از حمله در جریان تهاجم آمریکا به سوریه قرار گرفتیم / آمریکایی‌ها تا نقطه نابودی سوریه قصد ترک این کشور را ندارند

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت که واشنگتن دقایقی پیش از حمله به سوریه با پیام های هشدار آمیز روسیه را در جریان این حمله قرار داده بود. اخیرا به اطلاعات متفاوتی از منابع مختلف دست پیدا کردیم که ظاهرا آمریکایی‌ها تا نقطه نابودی سوریه قصد ترک این کشور را ندارند.

اعتمادآنلاین| لاوروف روز جمعه در جریان یک کنفرانس خبری با محمد حنیف اتمر همتای افغانستانی خود با اشاره به اقدامات بی ثبات کننده آمریکا در سوریه گفت که حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیرمشروع و نقض قوانین بین‌المللی است.


وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: اخیرا به اطلاعات متفاوتی از منابع مختلف دست پیدا کردیم که ظاهرا آمریکایی‌ها تا نقطه نابودی سوریه قصد ترک این کشور را ندارند.


وزیر خارجه روسیه با اظهار نظر در مورد حملات هوایی آمریکا به شرق سوریه گفت که طرف آمریکایی تنها چند دقیقه پیش از انجام حمله در این مورد اخطار داده بود.


لاوروف در ادامه اقدامات واشنگتن در راستای تحت فشار قرار دادن سایر کشورها جهت جلوگیری از تحویل کمک های بشردوستانه به سوریه و سعی در جلوگیری از بازسازی ها در سوریه، به شدت از آمریکا انتقاد کرد.


وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که جدا از کانال نظامی رفع اختلاف بین مسکو و واشنگتن، روسیه از سرگیری روابط دو کشور در سوریه را در سطح سیاسی-دیپلماتیک "بسیار مهم" می داند. وی ابراز امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا تیم خود را در این زمینه تشکیل دهد.

جان کربی سخنگوی پنتاگون شامگاه پنج‌شنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: به دستور رئیس جمهور بایدن ، نیروهای ارتش آمریکا اوایل عصر امروز حملات هوایی علیه زیرساخت‌های مورد استفاده گروه‌های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام داد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی