۶ میلیارد دلار آزاد شده هیچ دردی را درمان نمی‌کند

روزنامه هم میهن نوشت: 6 میلیارد دلار هیچ گره مهمی از کشور را باز نمی‌کند، کشوری که به قول وزیر نفت آن فقط به 240 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز نیاز دارد؛ 6 میلیارد دلار هیچ دردی از آن را درمان نمی‌کند.

۶ میلیارد دلار آزاد شده هیچ دردی را درمان نمی‌کند
کد خبر: 627162
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۱۸:۴۰:۴۴

روزنامه هم میهن معتقد است ۶ میلیارد دلار پول بلوکه‌شده ایران که قرار است آزاد شود هیچ گره مهمی از مشور باز نمی‌کند.

به گزارش هم میهن، همچنان که در ماجرای عربستان و بهبود روابط َبا آنها، شاهد هیچ تحول جدی نشدیم، فقط از بحران روابط دوجانبه اندکی کاسته شد و ابزارهای سیاسی ایران در لبنان، سوریه و یمن و خلیج‌فارس و عراق کُند شدند. اینها ابزارهایی بودند که طبعاً در جریان مذاکرات پس از برجام برای سیاست منطقه‌ای ایران کاربرد داشتند تا به یک تفاهم کامل و جامع درباره منطقه و برجام برسیم. آنچه به نام «برجام 2» نامیده می‌شد و از سوی مخالفان برجام به شدت محکوم شد، اکنون به ثمن‌بخس از دست داده شده است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: 6 میلیارد دلار هیچ گره مهمی از کشور را باز نمی‌کند، کشوری که به قول وزیر نفت آن فقط به 240 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز نیاز دارد؛ 6 میلیارد دلار هیچ دردی از آن را درمان نمی‌کند. آنچه ده‌ها برابر از این 6 میلیارد دلار مهمتر است، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری برای حضور سرمایه‌گذاران در ایران است که اکنون در قعر جدول هستیم. بنابراین امیدواریم که آقایان این اتفاق را دستاورد نکنند، زیرا مشکل ایران را حل نخواهد کرد؛ پیچیده‌تر هم می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها