هدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو :

ثبت سفارش خودرو به معنای واردات نیست

خالی‌فروشی در واردات خودرو

در شرایطی پیش‌فروش خودروهای خارجی از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز شده که وزارت صمت ثبت‌نام متقاضیان را مشروط به نداشتن پلاک فعال و عدم انتقال سند تا یک‌سال آینده کرده است.

ثبت سفارش خودرو به معنای واردات نیست
کد خبر: 600319
|
۱۴۰۱/۱۲/۱۲ ۱۵:۰۹:۵۹

 به اعتقاد کارشناسان، در برنامه واردات خودرو به نظر می‌رسد در حال حاضر نوعی خالی‌فروشی اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرآنلاین، در این میان، اطلاعات نیز نشان می‌دهد که تعدادی خودرو به صورت قطره‌چکانی وارد شده و تاکنون فقط ثبت‌سفارش خودرو انجام شده؛ اگرچه وزارت صمت، وعده ورود ۱۰۰ هزار خودرو به کشور را داده است.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو عنوان کرد که ثبت‌سفارش به معنای واردات خودرو نیست.

به گفته او، واردات این خودروها بیشتر کار تبلیغاتی است و بین عملیات اجرا با کار فاصله است. این‌که من دوست داشته باشم خلاء بازار در موضوع خودرو را سریع جبران کنم یا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنم؛ صِرف دوست داشتن ملاک عمل نمی‌تواند باشد.

دادفر متذکر شد: ثبت‌سفارش ۸۰ هزار دستگاه خودرو انجام شده، اما این به معنای واردات خودرو نیست. حتی اگر ۸۰ هزار دستگاه خودرو هم وارد شود، باید ببینیم در آینده چگونه قیمت‌گذاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، من اعتقاد دارم در حال حاضر و با شرایط کنونی کشور در آیتم‌هایی مثل نرخ ارز، مشکلات و موانع واردات و صادرات، موانع تامین کالا از طریق کشورهای منطقه، با سختی‌هایی روبه‌رو هستیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها