مسعود توکلی مدیر ارز خدماتی مرکز مبادله طلا و ارز:

تقاضای ارز از مرکز مبادله 3 یا 4 روز طول می‌کشد

به گفته مدیر مرکز مبادله طلا و ارز از این پس نیاز متقاضیان تنها از مراکز مبادله پاسخ داده می‌شود.

تقاضای ارز از مرکز مبادله 3 یا 4 روز طول می‌کشد
کد خبر: 598744
|
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۲۱:۴۵:۵۶

مدیر ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا درباره چگونگی تهیه ارز از مرکز مبادله طلا و ارز توضیح داد.

به گزارش ایسنا، مسعود توکلی درباره فرآیند دریافت ارز در مرکز مبادله ارز و طلا گفت: متقاضی دریافت ارز در سرفصل‌های خدماتی مصوب بایستی به یکی از کارگزاران مرکز مبادله مراجعه کند. پس از تحویل مدارک، ابتدا مراحل چک و تایید شکلی انجام می‌شود و اگر منطبق با شرایط اعلامی بود آن را به مرکز مبادله می آورد و تحویل نماینده دستگاه در مرکز مبادله می‌دهد.

وی افزود: نماینده مقیم دستگاه مربوطه در مرکز مبادله به صورت ماهوی مدارک را بررسی می‌کند که در صورت تایید یک کد برای متقاضی ارسال می شود که متقاضی با همراه داشتن کد می‌تواند به کارگزار اولیه که انتخاب کرده مراجعه و ارزخود را دریافت نماید.

مدیر ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا گفت: البته در ابتدای شروع کار شعبه‌های منتخب بانک ملی به عنوان کارگزاران ما خدمت رسانی کرده و همه ذینفعان سر فصل‌های ارز خدماتی (حقیقی و حقوقی) می‌توانند تقاضای خود را برای کارگزار ارسال کند.

توکلی اعلام کرد: هیچ تفاوتی میان یک ذینفع و یک متقاضی وجود ندارد و تمام متقاضیان اگر مدارک مثبته خود را که دال بر  تأمین نظر سرفصل مربوطه است داشته باشند، دستگاه مربوطه آن را تامین و تایید خواهد کرد. امیدواریم براساس پیش بینی انجام شده در طول ۳ یا حداکثر ۴ روز بتوانیم به تقاضایی که ثبت می‌شود  تخصیص ارز را انجام دهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها