جهان صنعت:

مدت زمان انتظار برای خانه‌دار شدن در تهران را ۱۰۹ سال است

روزنامه جهان صنعت نوشت: برآوردهای جدید از نسبت متوسط قیمت مسکن به درآمد سالانه خانوارها در تهران نشان می‌دهد تهرانی‌ها با احتساب نرخ فعلی پس‌انداز و در صورت رشد یکسان قیمت و درآمد ۱۰۹ سال طول می‌کشد تا بتوانند صاحب ‌خانه شوند؛ احتمالی که بسیار بسیار بعید است.

مدت زمان انتظار برای خانه‌دار شدن در تهران را ۱۰۹ سال است
کد خبر: 592527
|
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۹:۳۰:۳۵

 روزنامه جهان صنعت مدت زمان انتظار برای خانه‌دار شدن در تهران را ۱۰۹ سال دانسته و بر لزوم فراهم کردن سرپناه ارزان برای طبقه کم‌درآمد تاکید کرده است.

به گزارش جهان صنعت، برآوردهای جدید از نسبت متوسط قیمت مسکن به درآمد سالانه خانوارها در تهران (متوسط قیمت مسکن در تهران ۵۰ میلیون تومان) نشان می‌دهد تهرانی‌ها با احتساب نرخ فعلی پس‌انداز و در صورت رشد یکسان قیمت و درآمد ۱۰۹ سال طول می‌کشد تا بتوانند صاحب ‌خانه شوند؛ احتمالی که بسیار بسیار بعید است.

در ادامه این گزارش تاکید شده است: به طور متوسط نزدیک به ۳۱ درصد مردم در کشور و در تهران نزدیک به ۴۴ درصد مردم مستاجر هستند، بنابراین باید به سمت مسکن در استطاعت حرکت کنیم. هدف از مسکن در استطاعت فراهم‌سازی سرپناه ارزان برای طبقه کم‌درآمد جامعه است که توان پرداخت آن را دارد و توسط دولت یا سازمان‌های غیرانتفاعی احداث می‌شود. اگر این اقدام عاجل صورت نگیرد چهار دهک اول خانوار که زیر خط «فقر مسکن» هستند همچنان در این وضعیت باقی مانده و مدت زمان خانه‌دارشدن نیز نه تنها کاهش نیافته بلکه روز به روز افزایش خواهد یافت. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها