ارگان رسانه‌ای شهرداری قرعه‌کشی خودرو را «لاتاری» خواند؛ بیش از 2/9میلیون نفر برای خرید فقط 20هزار خودرو ثبت‌نام کرده‌اند

روزنامه همشهری نوشت: روش قرعه‌کشی که از آن با نام لاتاری خودرو نیز نام برده می‌شود به‌دلیل اجرای شیوه منسوخ سهمیه‌بندی، به افزایش تصاعدی و افراطی حجم تقاضا منجر شده، حال آنکه ممکن است بسیاری از تقاضا‌های واقعی بی‌پاسخ بماند.

ارگان رسانه‌ای شهرداری قرعه‌کشی خودرو را «لاتاری» خواند؛ بیش از 2/9میلیون نفر برای خرید فقط 20هزار خودرو ثبت‌نام کرده‌اند
کد خبر: 591780
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۱۸:۵۰:۳۱

روزنامه وابسته به شهرداری تهران از عرضه خودرو از طریق قرعه‌کشی انتقاد و با «لاتاری» خواندن آن تاکید کرده این شیوه منسوخ باعث شده متقاضیان واقعی خودرو بی‌پاسخ بمانند.

به گزارش همشهری، در شرایطی که تداوم عرضه خودرو در بورس‌کالا به‌دلیل سنگ‌اندازی‌ها، با اما و اگر‌های زیادی مواجه شده، به دستور سازمان بازرسی بار دیگر عرضه خودرو از طریق قرعه‌کشی از هفته قبل از سرگرفته شد. تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد رکورد شرکت در طرح قرعه‌کشی خودرو ‌شکسته شده و بیش از 2/9میلیون نفر برای خرید فقط 20هزار خودرو ثبت‌نام کرده‌اند.

در ادامه گزارش همشهری آمده است: داده‌های تکمیلی وزارت صنعت نشان می‌دهد حجم واقعی تقاضا در بازار خودرو حداکثر 1.5میلیون دستگاه در سال است. این آمار به وضوح با تعداد افرادی که برای خرید خودرو ثبت‌نام کرده‌اند، تفاوت آشکاری دارد. با استناد با این آمار می‌توان گفت روش قرعه‌کشی که از آن با نام لاتاری خودرو نیز نام برده می‌شود به‌دلیل اجرای شیوه منسوخ سهمیه‌بندی، به افزایش تصاعدی و افراطی حجم تقاضا منجر شده، حال آنکه ممکن است بسیاری از تقاضا‌های واقعی بی‌پاسخ بماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها