روزنامه صداوسیما هم روحانی را مقصر بحران گازی معرفی کرد؛ دولت یازدهم و دوازدهم نه گاز ذخیره کرد و نه قرارداد گازی بست

روزنامه جام جم نوشت: این روزها شاهد کاهش ناترازی در بخش گاز هستیم که ریشه آن تعلل وزارت نفت دولت حسن روحانی بوده است. وزارت نفت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در زمینه توسعه ذخیره‌سازی گاز، نه‌تنها هیچ اقدامی انجام نشد، بلکه حتی یک قرارداد بالادستی هم به امضا نرسید.

روزنامه صداوسیما هم روحانی را مقصر بحران گازی معرفی کرد؛ دولت یازدهم و دوازدهم نه گاز ذخیره کرد و نه قرارداد گازی بست
کد خبر: 591656
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۵ ۲۰:۴۰:۰۰

امروز نوبت روزنامه وابسته به صداوسیما بود که بحران گازی را به گردن دولت حسن روحانی بیندازد و او را عامل مقصر مشکل گازی معرفی کند!

به گزارش جام جم، این روزها شاهد کاهش ناترازی در بخش گاز هستیم که ریشه آن تعلل وزارت نفت دولت حسن روحانی در عدم سرمایه‌گذاری کافی در وزارتخانه متبوعش از جمله در توسعه ذخیره‌سازی گاز بوده است. وزارت نفت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در زمینه توسعه ذخیره‌سازی گاز، نه‌تنها هیچ اقدامی انجام نشد، بلکه حتی یک قرارداد بالادستی هم به امضا نرسید. در آن زمان توسعه ذخیره‌سازی منوط به حضور سرمایه‌گذار خارجی شد، البته کشوری که تحت تحریم قرار دارد امکان حضور سرمایه‌گذار خارجی در آن وجود ندارد، بنابراین در کنار اتخاذ چنین تصمیم غلطی، وزارت نفت دولت قبل، شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی را نیز منحل کرد. غیراقتصادی بودن طرح ذخیره‌سازی گاز، از سوی مدیران وزارت نفت در دولت قبل به‌عنوان یکی از دستمایه‌های به انحلال کشاندن شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی در آن ایام اعلام شده است؛ تعبیری غلط که فرصت ذخیره‌سازی گاز و پاسخگویی به نیاز انرژی در فصل سرد سال را از کشور سلب کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها