اقبال شاکری، نماینده تهران در مجلس:

به‌صورت ضربتی لایحه بودجه را تا پایان سال تصویب می‌کنیم

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه فرصت کافی برای بررسی لوایح برنامه و بودجه در مجلس وجود دارد، گفت: می‌توان در فرصت باقیمانده تا پایان سال، لایحه بودجه سال آینده را در مجلس بررسی و مصوب کرد.

به‌صورت ضربتی لایحه بودجه را تا پایان سال تصویب می‌کنیم
کد خبر: 591313
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۳ ۰۹:۲۷:۱۳

اقبال شاکری، نماینده تهران در مجلس با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور به مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت برای بررسی لایحه بودجه سال آینده و همچنین لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس وجود دارد و باید از زمان موجود استفاده کنیم که این دو لایحه مسیر قانونی خود را طی کنند.

به گزارش ایرنا، بخش هایی از گفت و گوی شاکری را در ادامه می خوانید:

  • هر زمان که دولت لوایح برنامه و بودجه را تقدیم مجلس کرد، قوه مقننه موظف است در فرصت باقی مانده با افزایش ساعات کاری خود، این لوایح را بررسی کند، لایحه بودجه امروز به طور کامل تقدیم مجلس شد و دولت عزم خود را جزم کرده که لایحه برنامه هفتم را نیز سریعتر به مجلس ارسال کند.
  • با توجه به روحیه تعاملی بین دولت و مجلس، انتظار می رود که بتوان به صورت ضربتی لایحه بودجه را طبق آیین نامه تصویب و تا پایان سال به دولت ابلاغ کرد.
  • اگر لایحه برنامه هفتم پیش از پایان سال در مجلس تصویب نشود، می توان نسبت به تمدید موقت برنامه ششم توسعه اقدام کرد،  با کار مستمر در دولت و مجلس می توانیم این دو لایحه کلیدی کشور را به سرانجام برسانیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندی ها

خواندنی ها