جواد اوجی، وزیر نفت:

قطع گاز بخش خانگی خط قرمز ماست

وزیر نفت با بیان اینکه خط قرمز ما حسب دستور رئیس‌جمهوری بخش خانگی است. از این رو سعی بر این است اجازه ندهیم گاز این بخش قطع شود تأکید کرد: ان‌شاءالله با تدابیری که اندیشیده‌ایم و همکاری مردم، هیچ قطعی گازی در بخش خانگی نخواهیم داشت.

قطع گاز بخش خانگی خط قرمز ماست
کد خبر: 590914
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۰:۵۹:۴۸

نفت، جواد اوجی اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌ها، از فردا به‌ویژه در استان‌های شمال و شمال شرق کشور سرما و کاهش شدید دما را تا منهای ۱۵ درجه تجربه خواهیم کرد که ماندگاری این کاهش دما و سرما نیز کار را کمی سخت‌تر خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، وزیر نفت تصریح کرد: با توجه به روند مصرفی که این روزها اتفاق افتاده و همان‌طور که در خبرها نیز اعلام شده است در بخش خانگی و تجاری بیش از ۶۲۰ تا ۶۳۰ میلیون مترمکعب رکورد مصرف گاز را داشته‌ایم که شاید در روزهای سرد پیش رو به مصرف ۶۵۰ میلیون مترمکعب نیز برسیم.

اوجی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا و هیچ کشوری نشنیده‌ام در بخش خانگی و تجاری این مقدار مصرف گاز ثبت شود، عنوان کرد: معتقدیم رقم زیادی از این ۶۳۰ میلیون مترمکعب گاز واقعاً اسراف می‌شود، از این رو از همه هموطنان خواهش می‌کنم خدمتگزاران خود را در صنعت نفت و شرکت ملی گاز یاری کنند تا بتوانیم این نعمت الهی را به دست همه هموطنانمان در استان‌های شمال شرق و غرب کشور و دیگر استان‌ها برسانیم که این مهم با مصرف بهینه محقق می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به برودت هوا در روزهای آینده، آیا ممکن است گاز بخش خانگی با محدودیت مواجه شود؟ گفت: خط قرمز ما حسب دستور رئیس‌جمهوری بخش خانگی است. از این رو سعی بر این است اجازه ندهیم گاز این بخش قطع شود، البته همکاران ما در بخش بازرسی شرکت ملی گاز نیز سرکشی‌هایی انجام می‌دهند.

اوجی تأکید کرد: ان‌شاءالله با تدابیری که اندیشیده‌ایم و همکاری مردم، هیچ قطعی گازی در بخش خانگی نخواهیم داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها