رییس اتحادیه توزیع کنندگان لوازم‌خانگی تهران با تایید افزایش خودسرانه لوازم خانگی:

با متخلفان برخورد می‌شود اما امیدی به اعاده حقوق متضرران نیست

رییس اتحادیه توزیع کنندگان لوازم‌خانگی تهران با اظهار اینکه افزایش قیمت برخی لوازم خانگی خودسرانه است گفت: هرچند با شرکت‌های متخلف برخورد خواهد شد؛ اما امیدی به اعاده حقوق متضرران نیست.

با متخلفان برخورد می‌شود اما امیدی به اعاده حقوق متضرران نیست
کد خبر: 590905
|
۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۰:۳۸:۲۰

اکبر پازوکی گفت: افزایش قیمت این کالاها بدون مجوز و بدون هماهنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بوده است، به‌طوری‌که هیچ یک از آنها فهرست قیمت کالاهایشان را در سامانه ۱۲۴ بارگذاری نکرده و مجوز تغییر قیمت نیز دریافت نکرده‌اند.

به گزارش ایرنا، وی گفت: برخی از این شرکت‌ها همه محصولات و برخی دیگر تنها بعضی از اقلام خود را با ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش قیمت در بازار عرضه کرده‌اند.

این مقام صنفی خاطرنشان کرد: عملکرد متخلفانه این شرکت‌ها از سوی سازمان حمایت و همچنین وزارت صمت در دست بررسی است و اسامی آنها پس از احراز تخلف اعلام خواهد شد.

پازوکی بیان داشت: مصرف‌کنندگان و افرادی که این کالاها را گران‌تر خریدند و همچنین کاسبان، به دلیل ضعف قوانین و مقررات ما در این زمینه متضرر شده‌اند و هرچند با شرکت‌های متخلف برخورد خواهد شد؛ اما امیدی به اعاده حقوق متضرران نیست.

وی خاطرنشان کرد: پرونده متخلفان که حدود پنج شرکت است و در بین آنها اسامی شرکت‌های بزرگ نیز دیده می‌شود، در تعزیرات حکومتی در دست بررسی است.

رییس اتحادیه توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی تهران یادآور شد: آخرین بار اوایل امسال بود که مجوز افزایش قیمت رسمی به شرکت‌های تولیدکننده داده شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها