باز هم ایران بازی خورد/ همدستی روسیه و ترکیه برای دور زدن تهران

ترکیه کار روی پروژه هاب گازی پیشنهادی روسیه را آغاز کرده، زمان آماده‌سازی اولیه یک سال و زیرساخت‌ها در حال ارزیابی است.

باز هم ایران بازی خورد/ همدستی روسیه و ترکیه برای دور زدن تهران
کد خبر: 589931
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۴ ۰۴:۴۵:۰۰

دولت ترکیه ضمن اعلام آمادگی این کشور برای میانجی‌گری در بحران انرژی اروپا، از آغاز کار روی پروژه پیشنهادی روسیه برای ایجاد هاب گازی در منطقه خبر داد.

به گزارش فارس، «فاتح دونماز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه اعلام کرد که کار روی پروژه هاب گازی در منطقه غرب آسیا به پیشنهاد روسیه، آغاز شده است.

دونماز در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «ترکیه کار روی پروژه هاب گازی پیشنهادی روسیه را آغاز کرده، زمان آماده‌سازی اولیه یک سال و زیرساخت‌ها در حال ارزیابی است».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی با بیان اینکه ترکیه از هم‌اکنون کار چشمگیری را آغاز کرده، توضیح داد: «ما قصد داریم از این پروژه استفاده کنیم، فرصت‌ها و مبناهایی برای این کار وجود دارد. معتقدیم که با گذشت زمان ممکن است علاقه کشورهای اروپایی به این پروژه افزایش یابد».

این وزیر ترکیه‌ای در ادامه آمادگی کشورش را برای میانجیگری در حل بحران انرژی اروپا بعد از اعمال تحریم‌هایی علیه نفت و گاز روسیه و تعیین سقف قیمتی برای آنها، اعلام کرد.

دونماز با بیان اینکه ترکیه می‌تواند به یک میانجی برای حل بحران انرژی تبدیل شود، اظهار داشت: «همزمان با بحران غذایی، بحران انرژی نیز به وجود آمده است. ما با تامین‌کنندگان اصلی گاز خود مشکلی ندارد».

به نوشته ریانووستی، وی با بیان اینکه ترکیه از کشورهای ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان گاز وارد می‌کند، افزود: «جدای از برخی وضعیت‌های اضطراری، ما با تأمین‌کنندگان خود رابطه خوبی داریم».

پیش از این نیز «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه رئیس جمهور روسیه امکان صادرات گاز از طریق ترکیه را به آنکارا پیشنهاد داده، گفته بود با صادرات گاز به اروپا به دنبال کاهش فشار بر این قاره هستند.

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱

  اینهمه ضدروسیه خبرهای شما وبزرگنمایی وفریب به چه قیمتی برای کجا دستمزدمیگیریداینهمه وارونه وبزرگنمایی وتشویش اذهان عمومی؟؟!!! مردم باند وگروه وباندبازی شمارا کاملا خوانده واگاهنددیگربرای باندوگروه جایی دردل مردم وجودندارداینقدرخودزنی نکنیدبیشترخودتونوعفونی میکنیدمردم به امثال شما جواب ردابدی دادندیعنی به هیچ وجه قابل بازگشت نیست وپذیرای امثال شما نیستنددرس بگیرید

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱

  همه دولت مردان روس تبار هستند

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱

  چشم دولت بی کفایت وب یخاصیت کور
  یکی یکی فرصتها از دست می رن و ما با حسرت در فقر و رکود و تورم وحشتناک اختیار کشور رادست یه عده بی کفایت دادیم ومنتظریم تا نظام و کشور و مردم وضعیت بهتری داشته باشند

 • ناشناس ارسالی در
  چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱

  روسیه روسیه روسیه روسیه وخیانت خیانت خیانت و حماقت و حماقت وحماقت مسولین کشور راانتهایی نیست

دیدگاه تان را بنویسید

نیازمندی ها

خواندنی ها