کالابرگ الکترونیک؛ طرحی که بین وزارت اقتصاد و رفاه پاسکاری می‌شود
کد خبر: 584063
۱۴۰۱/۰۹/۰۳ ۱۳:۴۶:۲۹

کالابرگ الکترونیک؛ طرحی که بین وزارت اقتصاد و رفاه پاسکاری می‌شود

وزیر اقتصاد دولت سیزدهم اواسط این هفته در نشست خبری خودش خبر از اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کشور داد اما حالا توضیح درباره شیوه اجرای این طرح را وظیفه وزارت رفاه می‌داند.

احسان خاندوزی در نشست خبری خودش درباره اجرای طرح کالابرگ الکترونیک گفته بود: این طرح مشکلی از نظر تامین منابع ندارد منابع آن از طریق نظام یارانه که ماهانه 28 هزار میلیارد تومان است، تامین مالی می شود.  نظام کالابرگ الکترونیکی مشکلی در زمینه تامین مالی ندارد اما چون نظام پرداخت یارانه برای جمعیت زیادی از مردم متاثر می کند، لازم بود دولت درباره آماده بودن زیرساخت فنی آن مطمئن شود که تغییر مدیریت در وزارت کار قدری در بهره برداری این پروژه تاخیر انداخت.

به گزارش تسنیم، در همین خصوص  روز گذشته دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه، ماه‌ها است که مجلس، اجرای طرح کالا برگ را به دولت تکلیف کرده است، گفت:  با پیگیری دکتر قالیباف رئیس مجلس، روز سه شنبه جلسه‌ای برای بررسی فنی زیرساخت ‌این طرح در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد. اکنون دیگر تمامی کارشناسان و تیم‌های فنی اذعان دارند که زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح تکمیل شده است و این طرح، هفته‌های آینده در استان هرمزگان به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

برای مجلس مهم است که یارانه اعطایی به مردم در طول زمان بر اثر تورم، ناچیز نشود، البته حق هر شخص است که بین دریافت نقدی یا کالایی یارانه‌ها انتخاب کند.

در همین خصوص احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در پاسخ سوالی در مورد جزییات شیوه اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک گفت: این موضوع در حوزه وزارت کار است و این وزارتخانه به سبب مسئولیتی که در حوزه اجرا دارد می‌تواند پاسخگو باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 1 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی