چند درصد سدهای کشور پر شده است؟
کد خبر: 582728
۱۴۰۱/۰۸/۲۵ ۱۵:۱۶:۰۴

چند درصد سدهای کشور پر شده است؟

آمارهای منتشر شده از وضعیت سدهای کشور نشان می‌دهد که تاکنون تنها 36 درصد مخازن سدهای کشور پر شده است.

 براساس این آمار، میزان ورودی مخازن کل کشور از ابتدای سال آبی تاکنون معادل ۱.۹۳ میلیارد مترمکعب بوده که در قیاس با سال گذشته که عددی معادل ۱.۸۵ میلیارد مترمکعب بوده چهار درصد رشد داشته است. همچنین میزان کل خروجی سدهای کشور نیز نسبت به سال قبل با پنج درصد کاهش مواجه بوده است.

به گزارش ایسنا، حجم آب موجود مخازن اکنون ۱۷.۸۲ میلیارد مترمکعب ثبت شده که این عدد نسبت به سال قبل که عددی معادل ۱۷.۷۲ میلیارد مترمکعب بوده یک درصد افزایش یافته است.

1

وضعیت مخازن اکثر سدهای مهم شرب و کشاورزی نسبت به سال گذشته منفی است به طوری که در سد شهید رجایی استان مازندران و سد ایلام، سد اکباتان همدان و چاه نیمه‌ها با بیش از ۵۰ درصد کاهش مخازن سد مواجه هستیم.

تنها در سد دز خوزستان، درودزن، ملاصدرا، استان اصفهان با افزایش به ترتیب ۴۳ و ۲۸ درصدی مخازن سدها مواجه هستیم و در سد استقلال، شمیل و نیان  استان هرمزگان به ترتیب ۱۴۱ و ۱۹۳ درصد میزان مخازن سدها رشد داشته است.

2

همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۲۱.۴ میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۲۳.۷ میلیمتر) ۱۰ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۲۱.۹ میلیمتر) ۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

3

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی