با ماهی بدون دغدغه سود بالایی به دست آورید
کد خبر: 582340
۱۴۰۱/۰۸/۲۲ ۲۰:۱۰:۰۱

آگهی

با ماهی بدون دغدغه سود بالایی به دست آورید

مردم علاقه زیادی به مصرف آن دارند در این مقاله شما را با سه نوع ماهی که سود بالایی دارند معرفی می کنم.

خوردن ماهی در یک رژیم غذایی سالم  به شما کمک می کند وزن خود را کنترل کنید و اضافه وزن خود را کاهش دهید، البته به شرطی که ماهی کبابی یا بخارپز مصرف کنید، نه سرخ شده. ماهی جایگزین مناسبی برای گوشت های دیگر است، زیرا کالری و چربی کمتری دارد و پروتئین و اسیدهای چرب ضروری بالایی دارد. به همین خاطر مردم علاقه زیادی به مصرف آن دارند در این مقاله شما را با سه نوع ماهی که سود بالایی دارند معرفی می کنم.

ماهی هوکی

هوکی، که نام علمی آن masruronus novaezelandiae است، که در اعماق ۱۰ تا ۱۰۰۰متری در دریاهای نیوزلند و جنوب استرالیا زندگی می کنند. ماهی هوکی از خانواده هوک می باشد، همچنین نام دیگر این ماهی دم شلاقی نیز می باشد. اگر بخواهیم ظاهر این ماهی خوشمزه را توضیح دهیم، باید بگویم، این ماهی دارای چشمانی بزرگ و درشت و بدنی باریک و لاغر است،که رنگ بدن آن، سبزکم رنگ تا آبی و شکم آن نقره ای و رنگ باله هایش تیره تر می باشد. ماهی هوکی دندان های تیز و دهان بزرگی دارد، جالب است بدانید، ماهی هوکی جزو ماهی های گوشتخوار است. این ماهی در اقتصاد کشور نیوزلند، که صنعت ماهیگیری در آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ماهی هوکی گوشت خوشمزه و خوش طعم و بسار لذیذی دارد. بد نیست بدانید یکی از شرکت های غذایی معروف دنیا، از این ماهی در منو غذایی خود استفاده می کند و جزو یکی از خرید های اصلی این شرکت نیز می باشد.

ماهی قزل آلا

یکی از روش های تقسیم بندی آبزی پروری، تقسیمبنـدی آنهـا براسـاس نـوع سـازه هـای نگهداری و تولید ماهی است. در پرورش ماهی قزل آلا با توجه به انعطاف پـذیری ط راحـی مختلـف ایـن سـازه هـا، سیستمهای متنوعی برای تولید ماهی قزل آلای رنگین کمان وجـود دارد. ایـن سیـستم هـا متناسب با میزان کاهش مهندسی، تراکم تولید (از فوق متراکم تا کشت گسترده ) و هزینه ها و نهاده های اولیه (ماننـد غـذا و آب ورودی ) بـه ترتیـب عبارتنـد از سیـستم هـای مداربـسته ، مزارع انفرادی و مجتمعهای پرورشی (استخرهای بتونی دراز)، محیطهای محـصور (قفـس، پن و کانال های آبرسانی کشاورزی )، استخر های ذخیره آب کشاورزی، استخر های خـاکی و پرورش در زمینهای شالیزار مخصوص کشت برنج. میزان تولید در واحـد سـطح در ایـن سیـستمهـا از ۱۵۰ – ۱۰۰ کیلـوگرم در مترمربـع در سـال (در مداربـسته) تـا ۲ کیلـوگرم در مترمربع در سال (در شالیزار) متغیر است.

2

ماهی کپور

ماهی کپور» در روستای عباس علی­کِش شهرستان ساری است که به عنوان پرورش‌دهنده نمونه انتخاب شده. او با 59 سال سن، سابقه 25 ساله در تولید و پرورش ماهی کپور دارد. عفتی کار پرورش ماهی را همراه با خانواده 5 نفره خود انجام می­‌دهد و حتی در این مسیر سرمایه گذاری علمی نیز کرده است به این ترتیب که فرزندانش را در رشته شیلات به دانشگاه فرستاده تا از تحصیلات تخصصی آنها در این حرفه خانوادگی بهره بگیرد. این پرورش دهنده نمونه «ماهی کپور» که کارش را با زمینی به متراژ 5 هزار مترمربع شروع کرده بود، اکنون کارش را به 22 هکتار توسعه داده است. عفتی در گفتگو با سامانه میدون درباره پستی و بلندی­‌ها و مسیر پر پیچ و خمی که پشت سر گذاشته، صحبت می­‌کند و کمی هم درباره چگونگی گرداندن این حرفه، ملزومات و فوت و فن کار برای علاقه ­مندان به این کسب و کار توصیه هایی را ارائه می‌دهد.

 

3

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی