زمستانی بدون خاموشی خواهیم داشت؟
کد خبر: 573860
۱۴۰۱/۰۶/۲۲ ۱۰:۱۸:۵۰

زمستانی بدون خاموشی خواهیم داشت؟

وزیر نیروی دولت سیزدهم گفت: امیدواریم مشکلی برای تامین برق در زمستان وجود نداشته باشد.

علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، با بیان اینکه وزارت نفت در چارچوب برنامه‌ای که ما برای تامین برق زمستان داریم، طی یک برنامه‌ریزی خوب مانند سال گذشته کار را مدیریت می‌کند و امیدواریم با همان تجربه موفقی که در زمستان سال گذشته در همکاری تنگاتنگی که با وزارت نفت داشتیم زمستان را به خوبی مدیریت کنیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدواریم مشکلی برای تامین برق وجود نداشته باشد و پیش‌بینی‌ها نیز گویای همین مساله است.

افزایش ۳۰ درصدی ذخیره‌سازی‌های سوخت مایع در نیروگاه‌ها

جواد اوجی وزیر نفت نیز به‌تازگی اعلام کرد: در روزهای آغاز به‌کار دولت سیزدهم حجم ذخیره‌سازی سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور پایین بود، با اجرای سلسه اقدام‌هایی همچون افزایش قیمت کرایه کامیون‌های ویژه حمل سوخت و استفاده بهینه از خطوط لوله انتقال فرآورده نفتی در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی توانستیم ۳۰ درصد ذخیره‌سازی‌های سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور را افزایش دهیم.

وی با تأکید بر تأمین پایدار سوخت نیروگاه‌ها در زمستان پارسال و تابستان امسال که سبب جلوگیری از قطعی برق شده است، گفت: در همین تابستان تا روزانه ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به نیروگاه‌ها تزریق می‌شود.

پیش بینی‌های لازم برای ذخیره سوخت صورت گرفته است

عبدالرسول پیش آهنگ مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی نیز در همین رابطه گفت:  تامین سوخت نیروگاه‌ها به واسطه وزارت نفت صورت می گیرد. در همین راستا جلسات متعددی را با این وزارتخانه داشته‌ایم و اکنون پیش بینی‌های لازم برای ذخیره سوخت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دی و بهمن هر سال نیاز مصرف سوخت را به وزارت نفت اعلام می‌کنیم و مطابق برنامه‌ریزی امسال نیز این مساله صورت گرفته و باید گفت که روزانه در تابستان ۳۰ میلیون لیتر معادل سوخت مصرف کردیم که این عدد ۳ برابر تولید گازوئیل کشور است، اظهار کرد: ۲۶۰ میلیون گازوئیل و مابقی سوخت مایع برای مخازن پیش بینی شده است به طوری که ۳ و نیم میلیارد گازوئیل، ۳ میلیارد مازوت، تا پایان آبان باید در ذخایر تامین شود تا به عدد معقولی در این مدت برسیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

  • ناشناس ارسالی در
    سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

    به قیمت تعطیلی صنايع، آلودگی هوا با سوخت مازوت و به خطر انداختن محیط زیست و سلامت مردم و دست به دعا بردند باشد که برق کشور تأمین شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی