تکلیف رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها برای تحقق رشد اقتصادی
کد خبر: 573641
۱۴۰۱/۰۶/۲۰ ۲۱:۰۹:۱۷

تکلیف رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها برای تحقق رشد اقتصادی

رئیس‌جمهور افزایش بهره‌وری را لازمه رشد اقتصادی، رونق تولید و کارآمدی نظام اداری دانست و همه اعضای دولت را مکلف کرد نسبت به تحقق این مهم در دستگاه‌های خود برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

سید ابراهیم رئیسی در جلسه بعدازظهر امروز یکشنبه با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم کشورمان در مراسم امسال اربعین حسینی، از دولت و ملت عراق  بابت تلاش برای تامین نیاز زائران اربعین و همچنین از  همه دستگاههای اجرایی، امدادی، بهداشتی و نظامی کشور و  رسانه ها بویژه رسانه ملی، برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این مراسم جهانی، قدردانی  کرد.

​به گزارش فارس، رئیس‌جمهور در عین حال تلاش مضاعف برای حل مشکلات زائران و تسهیل بازگشت آنها را ضروری دانست.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش افزایش بهره‌وری را لازمه رشد اقتصادی، رونق تولید و کارآمدی نظام اداری دانست و همه اعضای دولت را مکلف کرد نسبت به تحقق این مهم در دستگاه‌های خود برنامه‌ریزی و اقدام کنند. 

رئیس‌جمهور کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها را از وظایف اولویت‌دار دستگاه‌های دولتی دانست و بر تلاش این دستگاه‌ها برای تحقق درآمدها از طرق پیش بینی شده مثل فروش اموال مازاد، مولد سازی دارایی و عرضه سهام دولتی تاکید کرد.

رئیسی با اشاره به ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای منطقه به وزارت امور خارجه و مسئولان اقتصادی دولت مأموریت داد که با ایجاد یک ساختار متمرکز برای پیگیری مستمر اجرای تفاهم نامه‌ها با دیگر کشورها، برای حضور ایران در بازارهای منطقه ای و جهانی برنامه‌ریزی کنند. 

در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و مراکز علمی کشور رئیس جمهور از وزارتخانه‌های آموزش وپرورش، علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان خواست همه همت خود را برای فراهم کردن زمینه حضور پرشور و نشاط جویندگان علم در مراکز آموزشی به کار گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی