هنوز هم عده ای برای بازگشت به «ارز دونرخی» فشار می آورند
کد خبر: 573330
۱۴۰۱/۰۶/۱۹ ۱۰:۲۹:۵۹

نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰:

هنوز هم عده ای برای بازگشت به «ارز دونرخی» فشار می آورند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ می گوید: درست است که امروز ارز در کشور تک نرخی شده، اما عده ای در صدد هستند و فشار می‌آورند که ما مجدد در مسیر دو نرخی شدن نرخ ارز قرار بگیریم که باید در مقابل آن ایستاد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه تولید و تأکید ایشان بر توجه به این حوزه، گفت: ما برای پیشرفت در حوزه تولید باید مشکلات موجود در حوزه زیرساخت های قانونی و اجرایی را برطرف کنیم.

به گزارش فارس، بخش هایی از گفت و گوی پژمانفر را در ادامه می خوانید:

*یکی از مشکلات در حوزه تولید، بحث تسهیلات است، علت این است که بانک ها بیشترین نقش را در به‌هم‌ریختگی در حوزه تولید دارند. بانک ها با مقاومتی که در مقابل اعطای تسهیلات به حوزه تولید دارند، بیشترین نقش را در ایجاد موانع بر سر راه تولید ایفا می‌کنند.

*حذف ارز ترجیحی و تک نرخی شدن ارز کار بسیار مهمی بود که در کشور انجام شد، اما در این مسیر کارهای زیاد دیگری نیز وجود دارد که باید انجام شود.واقعی شدن نرخ ارز اقدام مهم دیگری است که در ادامه مسیر تک نرخی شدن باید انجام شود، واقعیت این است که قیمت ارز در کشور ما هنوز واقعی نشده است.

*درست است که امروز ارز در کشور تک نرخی شده، اما عده ای در صدد هستند و فشار می‌آورند که ما مجدد در مسیر دو نرخی شدن نرخ ارز قرار بگیریم که باید در مقابل آن ایستاد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی