قطعا قیمت تخم مرغ افزایش می‌یابد
کد خبر: 573221
۱۴۰۱/۰۶/۱۸ ۱۱:۲۰:۳۰

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران:

قطعا قیمت تخم مرغ افزایش می‌یابد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار کرد: با سرد شدن هوا و بازگشایی مدارس، مطابق روال سال‌های گذشته، افزایش قیمت تخم مرغ را شاهد خواهیم بود

ناصر نبی‌پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در مورد آخرین وضعیت بازار تخم‌مرغ گفت: وضعیت بازار تخم مرغ نرمال و قیمت‌ها پایین است. اما مرغ داران ما در حال ضرر بوده و مدت‌هاست که حداقل 13-15 هزار تومان به ازای هر یک کیلوگرم، از جیب خود هزینه می‌کنند که این رقم کمی نیست؛ آقایان نیز همواره می‌گویند تا آخر شهریور تحمل کنید تا در قیمت‌ها اصلاحاتی صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی نبی پور را در ادامه می خوانید:

*اصلاحات قیمت تخم مرغ باید انجام شود تا تولیدکننده‌ها توانایی دوام برای ادامه کار را داشته باشند. قیمت تمام شده یک کیلو تخم مرغ در حال حاضر 48 هزار تومان است که حتی اگر با 10 درصد افزایش قیمت همراه باشد، به رقمی افزون بر 50 هزار تومان می‌رسد.

*زمانی که قیمت نهاده‌ها 6 برابر می‌شود، طبیعی است که افزایش قیمت تخم مرغ را نیز به همراه داشته باشد؛ تا قبل از این اتفاق، تخم مرغ با ارز 4200 تومانی به رقمی نزدیک 18 هزار و 300 تومان بود که در حال حاضر با ارزی که به 6 برابر افزایش یافته، به قیمت 34 هزار تومان رسیده که حتی دوبرابر قیمت سابق نیز نیست؛ در صورتی که نهاده‌ها حدود 70-75 درصد قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهد.

*قطعا افزایش قیمت خواهیم داشت. بنابر وعده دولت31 شهریور قیمت‌ها تعدیل می‌شود. هم چنین با سرد شدن هوا و بازگشایی مدارس، مطابق روال سال‌های گذشته، افزایش قیمت تخم مرغ را شاهد خواهیم بود. اگر به قیمت تمام شده 48 هزار تومان نرسیم، مرغ‌داران مرغ‌های خود را به کشتارگاه داده چون امکان متحمل شدن ضرر را ندارند. در حال حاضر یک واحد گله که سنی زیر 60 هفته داشته باشد، ماهی 900 میلیون تومان برای مرغ‌دار هزینه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی