کد خبر: 565612

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

انتظار ما از دولت توجه ویژه به بورس برای حل مشکلات مردم است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار ما از دولت توجه ویژه به بورس و بازار سرمایه برای حل مشکلات مردم است که به زودی نیز نشست مشترک دولت و کمیسیون اقتصادی در ارتباط با این موضوع در خصوص آخرین اجرای تعهدات دولت در دستورکار قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار ما از دولت توجه ویژه به بورس و بازار سرمایه برای حل مشکلات مردم است که به زودی نیز نشست مشترک دولت و کمیسیون اقتصادی در ارتباط با این موضوع در خصوص آخرین اجرای تعهدات دولت در دستورکار قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موضوعات مهمی که امروز در فضای کشور در خصوص مباحث اقتصادی مطرح است نیازمند اهتمام و تلاش دولت و پشتیبانی مجلس برای حل مشکلات کنونی کشور است.

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که امروز در کشور علیرغم همه کارشکنی های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و شرایطی که در دولت قبل داشتیم، موضوعات مربوط به حل مشکلات اقتصادی با دستان پر توان مجاهدان این کشور همانند عرصه های مختلف امکان پذیر است و خوشبختانه بخشی از نماگرهای اقتصادی در کشور در طول ماه های اخیر وضعیتی را نشان می دهد که به تدریج می توانیم در شرایط بهتر اقتصادی حرکت کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: با وجود همه تلاش ها نکات و مسائلی در خصوص مباحث کلان وجود دارد. وضعیت نامناسب بازار سرمایه کشور یکی از این مباحث است که انتظار ما از وزارت امور اقتصادی و دارایی رسیدگی جدی به مصوبات مرتبط با حمایت از بازار سرمایه است. در کمیسیون اقتصادی مجلس بارها این مطالب را مدنظر قرار داده ایم که بدون حمایت از بازار سرمایه کشور تولید واقعی در اقتصاد رقم نخواهد خورد، لذا از رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت انتظار داریم از اتخاذ تصمیماتی که در حوزه های مختلف به ویژه در خصوص قیمت گذاری دستوری که مغایر با قوانین بازار سرمایه کشور است، اجتناب کرده و شرایطی را فراهم کنندکه بتوانیم انتفاع را به بازاری که بیش از ۵۰ میلیون نفر در آن ذی نفع هستند برسانیم.

پورابراهیمی افزود: زمانی که نهایتا دو میلیون نفر در بازار سرمایه حضور داشتند گذشته و امروز دارندگان سهام عدالت ذی نفعان بازار سرمایه کشور هستند، لذا انتظار ما از دولت توجه ویژه به بورس و بازار سرمایه برای حل مشکلات مردم است که به زودی نیز نشست مشترک دولت و کمیسیون اقتصادی در ارتباط با این موضوع در خصوص آخرین اجرای تعهدات دولت در دستورکار قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: موضوع دیگر اجرای قوانین، مقررات و مصوبات در ارتباط با اجاره بها است که شرایط اجاره بها در کشور نامطلوب است و از وزارت مربوطه و از تیم دولت انتظار داریم در این خصوص سریعا اقدام کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تاکید کرد: از دولت و سازمان برنامه و بودجه می خواهیم که پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشوری و لشگری را به شکل جدی در دستور کار قرار دهند و همچنین مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی که ماه ها درگیر هستند باید پرداخت شود، مصوبه دولت در هیات تطبیق مصوبات مجلس با پیگیری ها لغو شد، انتظار ما از دولت، سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه این است که همکاری کنند، چراکه وضعیتی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی پیش آمده زیبنده نظام و کشور نیست.

پورابراهیمی اظهار کرد: اجرای رتبه بندی معلمان از مباحث دیگر بوده که تدوین آیین نامه اجرایی آن در مراحل پایانی قرار دارد و از وزیر آموزش و پرورش درخواست می کنم با پیگیری مجدانه هر چه سریع تر قانون رتبه بندی را برای معلمان اجرا کنند و اگر با تاخیر انجام می شود مابه التفاوت را از زمان اجرای قانون در دستورکار قرار دهند.

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: از تلاش جوانان تیم فوتبال صنعت مس برای حضور در لیگ برتر تشکر می کنم، اما انتظار داریم شرکت ملی مس حمایت جدی خود را از این تیم به عمل بیاورد و در کنار رشته فوتبال سایر رشته ها بلاتکلیف است که از مجموعه تیم مدیریتی شرکت ملی مس انتظار داریم همان طور که به سایر استان ها توجه کردند به استان کرمان توجه ویژه کنند تا شاهد اتفاقات مثبت باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان برنامه و رئیس جمهور خاطرنشان کرد: چند بار باید در خصوص موضوع سرمازدگی و حل مشکل مردم کرمان درخواست دهیم تا در دستور کار قرار دهید و سریعا اقدام کنید. انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان نیز یک سال است در دستور کار قرار دارد که از وزیر صنعت و استاندار کرمان تسریع در این موضوع را درخواست می کنم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی