کد خبر: 556717

وزیر جهاد:

کشور در تولید خوراک میگو خودکفا شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با افتتاحیه‌ای که امروز انجام شد کشور در تولید خوراک میگو خودکفا و سالانه ۳۷۰ هزار تن خوراک آبزیان تولید می‌شود.

سیدجواد ساداتی‌نژاد عصر امروز در شورای اداری چهارمحال و بختیاری که با حضور رئیس جمهور و مسئولان استانی برگزار شد با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری قطب مهم امنیت غذایی کشور است، گفت: این استان در حوزه دامداری تامین‌کننده پروتئین برای مردم و آزمایشگاه بزرگ طبیعی آبخیزداری برای منابع طبیعی به حساب می‌آید.

به گزارش فارس، وزیر جهاد کشاورزی افزود: این استان ۱۸۰ هزار هکتار اراضی زراعی، یک میلیون هکتار مرتع، ۳۳ هزار جنگل و ۷۷ هزار تولیدکننده، کشاورز و دامپرور دارد که ۱۸ هزار اشتغال در استان را در برمی‌گیرد.

چهارمحال و بختیاری کلکسیونی از تولید کالاهای اساسی

وی ادامه داد: در سال ۴ هزار تن صادرات، ۱.۵ میلیون تن تولید با ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان از چهارمحال و بختیاری داریم که شامل ۱۱۳ هزار تن تولیدات دامی و ۲۳ هزار تن تولیدات آبزیان است و نشان می‌دهد این استان کلکسیونی از تولید کالاهای اساسی برای مردم است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بی‌نظیر تولید ماهیان سردابی و خوراک ماهیان و آبزیان در این استان وجود دارد، بیان داشت: با افتتاحیه‌ای که امروز انجام شد کشور در تولید خوراک میگو بی‌نیاز شد و سالانه ۳۷۰ هزار تن خوراک آبزیان تولید می‌شود که با تأمین مواد اولیه این صنعت می‌توان فروش اعتبار حوزه طیور و آبزیان را از سر گرفت.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: پرورش ماهی در قفس از ظرفیت سد کارون ۴ و تولید گیاهان دارویی و معطر و توسعه باغات دیم در استان از ظرفیت‌های دیگر چهارمحال و بختیاری می‌باشند.

وی به رونمایی از طرح‌های جدید دانش‌بنیان در مرحله تحقیقات اشاره کرد و گفت: ۲۲ طرح نیمه‌تمام در باغات این استان وجود دارد و ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به آن اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: سطح گلخانه‌ها در این استان پایین است و ۲۵ ایستگاه پمپاژ ناتمام دارد.

یک‌هزار میلیارد تسهیلات برای صنایع تبدیلی

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه ۲۵ مصوبه با ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای این مصوبات در نظر گرفته شده و منتظر تصویب است، گفت: یک‌هزار میلیارد تسهیلات برای صنایع تبدیلی چهارمحال و بختیاری در نظر داریم.

وی در پایان تکمیل سد باباحیدر، چهارخطه کردن محور فارسان-چلگرد، احداث فرهنگسرا در جونقان، فرسوده بودن و شبکه‌های آب شرب، ایجاد شهرک صنعتی در باباحیدر، تکمیل فاز توسعه بیمارستان فارسان، چهارخطه کردن جونقان تا دوراهی، تقویت زیرساخت‌های ورزشی در باباحیدر، جونقان و فارسان را از دیگر مطالبات مردمی این شهرستان دانست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی