کد خبر: 556303

فرماندار تهران:

رفع موانع تولید از سیاست‌های مهم دولت سیزدهم است

فرماندار شهرستان تهران گفت: رفع موانع و مشکلات جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید در شهرستان از مهمترین سیاست‌های دولت سیزدهم است.

قاسم محمد طهرانی روز سه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران ضمن تبریک هفته کرامت افزود:‌ سیاست دولت مردمی و انقلابی حمایت از اشتغال و سرمایه گذاری است و تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان موظف هستند در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، به نقل از فرمانداری تهران، وی گفت:‌ در این خصوص سامانه مخصوصی ایجاد می‌شود و باید دستگاههای اجرایی آمار اشتغال ایجاد شده در حوزه خود را در سامانه رصد اشتغال اعلام کنند و بر اساس آمار و اطلاعات این سامانه سهم هر یک از دستگاهها برای ایجاد اشتغال مشخص می شود.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: با عنایت به نام گذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین، مهمترین هدف کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران تحقق اشتغال پایدار است.

همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهر تهران  در این جلسه با اشاره به اشتغال اظهار کرد: اهمیت مسئله اشتغال برای همگان واضح است و رهبر معظم انقلاب در این زمینه تاکیداتی داشته‌اند.

حامد ویس کرمی گفت: از سوی وزارت کار ایجاد فرصت‌های شغلی در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی تدوین شده همچنین ۴۲ هزار فرصت شغلی نیز در استان تهران تدوین شده است.

وی تصریح کرد: اولویت‌های اسناد بالادستی استان مورد ملاحظه قرار گرفته و جمعیت، نرخ بیکاری، محرومیت، عملکرد دستگاه‌ها و بسیاری موضوع دیگر منجر به ایجاد این شغل‌ها شده است.

ویس کرمی ادامه داد: به عنوان دستگاه اجرایی باید همه تلاش خود را برای تحقق برنامه‌های دولت به کار گیریم تا رفاه برای شهروندان ایجاد شود.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران گفت: به صورت روزانه باید فرصت‌های شغلی رصد شوند در سامانه مخصوص اطلاعات تمامی افرادی که برایشان شغل تعریف شده، مشخص می‌شود و دستگاه‌ها نمی‌توانند به صورت همزمان اطلاعات یک نفر را ثبت کنند.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال روستایی بحث ایجاد اعتبارات لازم در حوزه اشتغال در نظر گرفته شده و منابع قرض‌الحسنه نیز برای اشتغال خانگی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران بیان کرد: هر پروژه و طرحی که توسط دستگاه‌ها تعریف می‌شوند باید دارای اعتبارات لازم باشند.

همچنین مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران اظهار کرد: رویکرد ما توجه به اشتغال است و در همین راستا به شرکت‌های دانش بنیان توجه بسیاری داشته‌ایم.

قدرت الله محمدی ادامه داد: مشاغل خانگی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و در همین راستا در بوستان‌های تهران بازارچه‌های مختلفی راه اندازی می‌شوند.

وی گفت: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران برای استفاده از تولیدات مشاغل خانگی و ایجاد بازارچه‌های فصلی خود وارد میدان شد.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت: نقاط بسیاری زیادی در تهران وجود دارند که می‌توان آنها را به منطقه گردشگری تبدیل کرد و گردشگری نیز به معنای ایجاد اشتغال است.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه‌های ثابت گفت: در این بازارچه‌ها اشتغال ثابت ایجاد شده و بیش از پنج هزار دست فروش شناسایی  و در ۴۰ روز بازار تهران جانمایی شدند و تا پایان سال ۲۰ روز بازار دیگر نیز تعبیه می‌شوند.

محمدی تصریح کرد: در این بازارچه‌ها سهمی برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: ۱۰۰ ون کافه ساماندهی شدند و با ساماندهی این ون کافه‌ها اشتغال ایجاد شده است.

وی گفت: تا پایان سال این قول را می‌دهیم ۱۰ هزار نفر دیگر به اشتغال تهران در همین حوزه‌ها افزوده می‌شود بیش از ۵۰ میلیون نفر بیش از ۲۰ سال در ایران وجود دارد و آرزو داریم که تمام این افراد شغل داشته باشند.

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران در سالن اجتماعات شهرداری منطقه ۱۵ تهران برگزار شد.

دیدگاه تان را بنویسید