کد خبر: 554756

آغاز پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی ودیعه مسکن از هفته آینده

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از آغاز پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن از هفته آینده خبر داد.

خلیل محبت‌خواه با بیان "متاسفانه متولی برای پیگیری و اجرای قانون افزایش اجاره‌بها در کشور وجود ندارد" اظهار کرد: مشخص نیست که متولی مقابله با افزایش غیر متعارف اجاره بها توسط چه نهادی است.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: طبق مصوبه قانون افزایش اجاره بها در سال جاری 25 درصد تعیین شد و دریافت بیش از این مقدار توسط مالکان جرم محسوب می شود.

وی با اعلام این‌که مالکان صرفا در صورت واگذاری ملک به فرزندان خود، ساخت و ساز و فروش اجازه اجبار تخلیه ملک خود را دارند، افزود:‌ در سال‌های 99  و 1400 بالغ بر 606 هزار نفر اقدام به ثبت نام وام ودیعه مسکن کردند که از این تعداد فقط 90 هزار موفق به دریافت آن شدند.

وی در مورد علت عدم دریافت تسهیلات توسط کثیری از ثبت نام کنندگان توضیح داد: برخی از ثبت‌نام کنندگان مالک یک خانه بودند و برخی نیز یا قبلا تسهیلات دریافت کرده بودند  یا ضامن معتبر به بانک معرفی نکرده بودند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این‌که طبق مصوبه شورای پول و اعتبار بانک ها از هفته آینده تسهیلات ودیعه مسکن را به متقاضیان واگذار می کنند، تاکید کرد: با بانک‌هایی که در خصوص ارائه تسهیلات کارشکنی کردند برخورد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی