کد خبر: 554750

بازنشستگی در کانادا بهتر است یا آمریکا؟

دولت‌های آمریکا و کانادا بسیاری از خدمات مشابه را به افرادی که قصد بازنشستگی دارند یا بازنشسته شده‌اند ارائه می‌کنند. با این حال، بازنشستگان کانادایی، زندگی پس از کار را بسیار کمتر استرس‌زا می‌دانند زیرا ترس از اتمام پول به اندازه ایالات‌متحده رایج نیست و چنین نگرانی‌هایی باعث می‌شود برخی از بازنشستگان آمریکایی راه‌هایی برای تکمیل درآمد بازنشستگی خود بیابند.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی همگانی با بودجه عمومی به عنوان یک مزیت عمده برای کانادایی‌هاست که خدمات پزشکی ضروری را در طول زندگی و همچنین در دوران بازنشستگی، بدون پرداخت وجه دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، در مقابل، آمریکایی‌ها تا زمانی که به سن ۶۵ سالگی نرسند و تا زمانی واجد شرایط باشند، امتیاز مدیکر (برنامه ملی بیمه اجتماعی که حدود ۶۲ درصد از هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی را پوشش می‌دهد) را نخواهند داشت؛ مگر اینکه از کار افتاده یا درآمد بسیار پایینی داشته باشند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ توسط موسسه تحقیقاتی تخمین می‌زند که برخی از زوج‌های ۶۵ ساله، بدون پوشش بهداشتی کارفرما، تقریبا به ۳۶۳ هزار دلار نیاز دارند تا بتوانند به راحتی حق بیمه مدیکر و هزینه‌های پزشکی از جیب خود را در دوران بازنشستگی بپردازند.

حساب‌های بازنشستگی کانادایی نسبت به حساب‌های آمریکایی محدودیت‌های مشارکت سخاوتمندانه‌تر و محدودیت‌های توزیع کمتری دارند.

بودجه برنامه بازنشستگی کانادا برای سالمندان و امنیت سالمندی، از درآمدهای مالیاتی عمومی تامین می‌شود، در حالی که تامین اجتماعی آمریکا از مالیات بر حقوق و دستمزد تامین می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی