کد خبر: 551184

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

توزیع سراسری شیرخشک رژیمی از هفته گذشته/ ثبت اطلاعات توزیع و عرضه ضروریست

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به اظهاراتی مبنی بر نایاب شدن شیرخشک با اشاره به اینکه شیرخشک های معمولی به وفور در سطح عرضه وجود داشته و دارد و همچنین علت اصلی کمبودهای مقطعی شیرخشک های رژیمی، عدم تخصیص بهنگام ارز مورد نیاز واردات این فراورده بوده، تاکید کرد: پس از تخصیص ارز لازم، ثبت سفارش‌ها در مدت کوتاه انجام و پروسه واردات محموله شیرخشک به کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گرفت.

محمد هاشمی در این باره اظهار کرد: یک میلیون قوطی شیرخشک وارد شده پس از ترخیص با نظارت کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در شرکت مورد نظر شناسه‌گذاری و در سراسر کشور توزیع شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: حدود ۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی در کشور توزیع شده است و از هفته گذشته نیز توزیع این محصول به شکل سراسری توسط شرکت های پخش در حال انجام است. این نوع شیرخشک هم‌اکنون در سطح شهر تهران در اکثر داروخانه ها توزیع شده و در سایر شهرستانها نیز در حال توزیع است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: با توجه به تخصیص ارز ترجیحی برای واردات شیرخشک رژیمی، الزام ثبت اطلاعات توزیع و عرضه آن برای جلوگیری از قاچاق معکوس این فرآورده ها به شرکت های پخش و داروخانه ها اعلام شده است و با جدیت دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه در تامین شیرخشک های ویژه، متابولیک و رژیمی مشکل جدی وجود نداشته و نخواهد داشت خاطر نشان کرد: اگر بر اساس روال منطقی و درست، مصرف این نوع شیرخشک ها با تجویز متخصص انجام شود، همان چالش های مقطعی یکی دو روزه را نیز هرگز مشاهده نخواهیم کرد؛ ضمن آنکه همکاری گمرک و عمل به تعهداتش مبنی بر تفاهم نامه‌هایی که با سازمان غذا و دارو دارد، موجب رفع مشکل در زنجیره دارو، مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و در مجموع کالاهای سلامت محور می‌گردد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی