کد خبر: 550990

آیا به من چه یارانه جدید تعلق می‌گیرد؟+ جزییات

رئیسی عنوان کرد: در گذشته ارز به وارد کننده داده می‌شد که مشکل آفرین بود. الان به مصرف کننده پرداخت می‌شود. در قبل به حلقه اول داده می شد الان به حلقه آخر. که مردم خودشان تصمیم بگیرند. در قبل به حلقه اول داده می‌شد الان به حلقه آخر که مردم خودشان تصمیم بگیرند.

ما به صورت سرانه حساب کردیم که مصرف سرانه چقدر است. پیشنهاد سازمان برنامه این است که به ۳ دهک اول ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت شود. یعنی خانواده ۴ نفره ۲ میلیون تومان دریافت کنند. نسبت به دهک چهارم به بعد ۳۰۰ هزار تومان هر نفر بگیرند.

یارانه نان و دارو را همه دهک ها دریافت می کنند. قیمت نان و دارو افزایش نمی یابد.

نان سنتی به همه‌ی مردم می رسد. دارو به شکل بیمه پرداخت می‌شود با همین قیمتی که الان وجود دارد. یعنی یارانه ای که وارد کننده دارو دریافت می کند، در شرایط جدید به بیمه پرداخت می‌شود.

در خصوص نان نیز وضعیت به همین شکل است؛ در خصوص بنزین نیز افزایش قیمتی وجود ندارد. این حمایت یک کمک معیشتی یک تا ۲ ماه تا زیرساخت برای کالابرگ الکترونیک آماده شود.

به مدت ۲ ماه به عنوان کمک معیشتی دهک اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان. نسبت به دهک چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان. در رابطه با نان و دارو همه مردم برخودار می‌شوند.

 

 

 

این حمایت معیشتی از مردم به این دلیل است که میخوایم تغییری ایجاد شود. بعد از ۲ ماه به کالا برگ الکترونیک تبدیل می‌شود.

 

زمان واریز این یارانه کی است؟

رئیسی گفت: ما دولت صادق هستیم. به مدت ۲ ماه واریز می‌شود و زمان برداشت اعلام می‌شود. به مرور زمان مشخص می شود که از چه زمانی قابل برداشت است و قیمت ها از چه زمانی افزایش یابد.

 

چطور اعتراض کنیم؟

سامانه‌هایی برای ثبت اعتراض وجود دارد و هر نوع اعتراضی در وزارت رفاه به صورت شبانه روزی پاسخگو هستند.

 

آیا یارانه نقدی و معیشتی هم واریز می شود؟

این مبلغ برای حمایت معیشتی خرید کالاهای اساسی است.

 

قیمت کالاها چطور اعلام می‌شود؟

رئیس جمهور تاکید کرد: قیمت‌ها به صورت خود سرانه تعیین نمی‌شود و سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت کالاها را اعلام می‌کند.

 

به دولت ما انتقاد می‌کنند که چرا به این سرعت حذف ارز ترجیحی را می‌خواهید پیاده کنید؟ باید گفت ما امروز میخواهیم قانون را اجرا کنیم؛ نمی خواهیم مثل دولت های قبل باشیم؛ در این رابطه مصمم هستیم؛ مسئله ارز ترجیحی حل شود، تازه اول کار است. ما رشد اقتصادی ۸ درصدی را پیش بینی کردیم.

در خصوص نان تلاش این است که نان با قیمت فعلی پرداخت شود. یارانه نان را فروشنده دریافت کند.

ابراهیم رئیسی در خصوص رایگان شدن بیمه سلامت گفت: با ۵ میلیونی که تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، جهش جدی در بیمه ایجاد شد.

هیچ تردیدی با گران فروشی احتکار را نداریم، تمام همت ما آن است که در خدمت مردم باشیم و همه این اقدامات برای ان است که دولت برای حفظ معیشت مردم وارد میدان شود و اجازه اجحاف حق مردم را ندهد.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی