کد خبر: 550227

کوینکس و اقدامات پشت پرده آن برای افزایش امنیت

خیلی از افرادی که نام کوینکس را می‌شوند، ناخودآگاه به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه این صرافی بزرگ توانسته در مقابل تمامی حملات سایبری مقابله کرده و هیچ مشکل امنیتی در طول سال‌های فعالیت خود نداشته باشد؟

خیلی از افرادی که نام کوینکس را می‌شوند، ناخودآگاه به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه این صرافی بزرگ توانسته در مقابل تمامی حملات سایبری مقابله کرده و هیچ مشکل امنیتی در طول سال‌های فعالیت خود نداشته باشد؟

امنیت در دنیای رمزارزها حرف اول را می‌زند و بسیاری از کاربران به این موضوع توجه می‌کنند! در سال 2019 بود که بایننس به عنوان یک صرافی بزرگ و مشهور مورد حمله سایبری قرار گرفت که نتیجه آن سرقت بیش از 7 هزار بیت کوین از این صرافی بود. البته این اولین باری نبود که این صرافی مورد حمله موفق هکرها قرار می‌گرفت بلکه در سال‌های گذشته هم این اتفاق تکرار شده بود.

متاسفانه نقض مکرر امنیت این صرافی توسط هکرهای مختلف باعث شد که بسیاری از کاربران اعتمادشان نسبت به صرافی‌ها به خطر بیفتد و یا حتی دچار نگرانی‌هایی برای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی شوند. متأسفانه مشابه این اتفاق را در سایر صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال نظیر Fcoin هم شاهد بودیم. (به صورتی که این صرافی اعلام کرد حدود 7 تا 13 هزار بیت کوین قابل بازیابی نیست و به صورت کلی از بین رفته است! البته این صرافی بعد از این اتفاق به صورت کامل از بازار ارزهای دیجیتال ناپدید شد.)

ما می‌توانیم دلیل این دسته از اتفاقات را تمرکز تیم‌های صاحبان این صرافی‌ها بر روی سود در نظر بگیریم! در واقع این دسته از صرافی‌ها به‌جای تمرکز بر روی این موضوع مهم امنیت، با تمرکز بر روی سود بیشتر باعث بوجود آمدن اتفاقات جبران ناپذیری شدند که نتیجه آن خروج سرمایه‌های زیاد از این بازار و ایجاد بحران‌های مختلف شد.

اگر تیم‌های صرافی‌های ارز دیجیتال بر روی موضوع امنیت به صورت جدی تمرکز کنند، می‌توان این انتظار را داشت که حفره‌های امنیتی موجود به بهترین شکل ممکن پیدا شده و برطرف شوند. (عدم توجه به این موضوعات می‌تواند اعتماد کاربران را به یک صرافی از بین برده و آن را از بازار کریپتوکارنسی برای همیشه حذف کند.)

کوینکس به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال که به صورت جهانی فعالیت خود را ادامه می‌دهد، سابقه بسیار زیادی در استخراج اطلاعات و دیتاهای مختلف در این زمینه دارد به صورتی که همواره خطرات مختلف را توانسته از قبل پیش بینی کرده و برای آن راه حل پیدا کند.

در واقع رویکرد اصلی این تیم و صرافی بوده که باعث شده رکورد صفر حمله موفق هکری را برای خود بدست آورد و در میان تمامی کاربران و فعالان این بازار به عنوان یک مجموعه قدرتمند محسوب شود. (به زبان ساده‌تر کوینکس در طول 5 سال فعالیت خود، امن‌ترین صرافی بوده موضوعی که در بازار کریپتوکارنسی، یک موضوع نادر است!)

بسیاری از افراد می‌پرسند که پشت پرده این رکورد بی نظیر چیست؟ کوینکس چه اقداماتی در این راستا انجام داده که باعث شده در این زمینه پیشتاز باشد؟ در ادامه این مطلب به این موضوع می‌پردازیم:

اقدامات پشت پرده کوینکس برای افزایش امنیت این صرافی در سطح جهانی

صرافی کوینکس با انجام دو کار مهم به این رکورد دست یافته که عبارت‌اند از:

تیم مؤسس فنی حرفه‌ای و باتجربه

در وهله اول کوینکس مجموعه است که از یک تیم مؤسس حرفه‌ای و با تجربه تشکیل شده که در زمینه‌های امنیت سیستم‌ها، عملیات و کیف پول یک مجموعه غنی محسوب می‌شود. این صرافی استراتژی‌های مختلفی را همچون کیف پول سرد به همراه چند امضا را در راستای فعالیت‌های خود اتخاذ کرده که به این صرافی اجازه می‌دهد از لحاظ امنیتی در بالاترین سطح ممکن باشد.

همچنین علاوه بر این موضوع، تیم فنی این صرافی به صورت مداوم و دائمی در حال انجام تست نفوذهای مکرر هستند که باعث می‌شود به سرعت نقاط ضعف امنیتی این صرافی شناخته شوند. (خوشبختانه انجام این اقدامات باعث شده که این صرافی در راستای وظیفه اصلی خود یعنی محافظت از دارایی‌های کاربرانش به شکلی قدرتمند ظاهر شود!)

تمامی دارایی‌های کاربران صرافی کوینکس برای آن‌هاست! (حفظ 100 درصدی دارایی)

در مرحله دوم باید به این موضوع توجه داشت که تمام دارایی‌های این صرافی به صورت کاملاً 100 درصدی توسط این تیم محافظت می‌شود به صورتی که تحت هیچ شرایطی از دارایی‌های کاربران در این صرافی سوءاستفاده خواهد شد. در واقع این صرافی با ترسیم این خط قرمز کاری کرده است که احتمال هرگونه اختلاس و بدکاری به صورت کامل از بین برود.

کوینکس همواره گزارش فعالیت‌های خود را به صورت شفاف ارائه می‌کند

یکی از مزایای بزرگ این صرافی این است که به صورت مداوم، گزارش فعالیت‌های تیم امنیتی خود را به صورت صادقانه منتشر می‌کند تا همه کاربران از پیشرفت‌های حاصل شده در این روندها اطلاع داشته باشند. این گزارش‌ها که به صورت ماهیانه ارائه می‌شوند، کاربران را از تمامی فعالیت‌های پشت پرده مطلع می‌کنند.

درست است که بسیاری از کاربران بعد از انتخاب یک صرافی برای شروع سرمایه گذاری به اقدامات پشت پرده توجه نمی‌کنند، اما این موضوع همیشه ضروری است که یک صرافی در راستای رسالتی که دارد، تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهد.

کوینکس تمام این تلاش‌ها برای حفظ شهرت خوب خود، حفاظت از دارایی‌های کاربران فعلی و ایجاد یک پلتفرم قابل اعتماد انجام داده است. بدون شک هر کاربر آگاهی می‌تواند متوجه این موضوع شود که کوینکس، خدمات را در اولویت قرار داده و در وهله دوم به دنبال کسب سود و درآمد است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی